Chemiczne Koło Naukowe "Flogiston" w finale konkursu Popularyzator Nauki 2016

Pokaz Chemicznego Koła Naukowego "Flogiston" podczas pikniku z okazji 100-lecia przyłączenia Mokotowa do Warszawy

Pokazy Chemicznego Koła Naukowego "Flogiston" zawsze wzbudzają duże zainteresowanie, fot. BPI

Kapituła konkursu organizowanego przez serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego wybrała osoby i instytucje, które najlepiej popularyzują naukę. W tym gronie jest działające na Politechnice Warszawskiej Chemiczne Koło Naukowe "Flogiston".

W tym roku konkurs Popularyzator Nauki odbywa się po raz dwunasty. Organizatorzy otrzymali w sumie 115 zgłoszeń – to rekord w historii przyznawania wyróżnienia.

W pierwszym etapie głosowania członkowie Kapituły wyłonili piętnastu finalistów - po trzech w każdej z konkursowych kategorii: Naukowcy, Animatorzy, Zespoły, Instytucje i Media. „Flogiston” powalczy o wygraną w kategorii Zespoły, w której nominacje otrzymały jeszcze Załoga F - Filozofuj i Zespół ARCH-TECH.

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie grudnia w siedzibie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dowiemy się wówczas, kto otrzymał wyróżnienia w każdej z kategorii oraz poznamy laureata nagrody głównej, który otrzyma tytuł Popularyzatora Nauki 2016.

W skład Kapituły Konkursu wchodzą: prof. Michał Kleiber (przewodniczący) – jeden z inicjatorów konkursu, wieloletni prezes PAN, były minister nauki i informatyzacji; prof. Magdalena Fikus – popularyzatorka nauki, współorganizatorka warszawskiego Festiwalu Nauki; Robert Firmhofer – dyrektor Centrum Nauki Kopernik, red. Krzysztof Michalski – dziennikarz Polskiego Radia i komentator naukowy, a także przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz serwisu PAP - Nauka w Polsce.

Lista wszystkich finalistów jest dostępna w serwisie Nauka w Polsce

Źródło: Nauka w Polsce