Absolwent PW nagrodzony za pracę magisterską o cyberbezpieczeństwie

Konrad Stalęga wygrał pierwszą edycję Konkursu Ministra Obrony Narodowej o nagrodę im. Mariana Rejewskiego.

Konrad Stalęga odbiera nagrodę w konkursie o nagrodę im. Mariana Rejewskiego

Konrad Stalęga odbiera nagrodę w konkursie o nagrodę im. Mariana Rejewskiego, fot. Leszek Chemperek / CO MON

Absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW został doceniony za pracę magisterską pt. "Praktyczne metody wykrywania podatności w kodzie źródłowym", napisaną pod kierunkiem dr. inż. Tomasza Jordana Kruka.

W konkursie im. Mariana Rejewskiego nagrodzono najlepsze prace inżynierskie, licencjackie i magisterskie (I kategoria) oraz rozprawy doktorskie (II kategoria) poświęcone kryptologii, cyberobronie, cyberbezpieczeństwu lub zwalczaniu cyberprzestępczości.

W sumie zgłoszono 40 prac. Zostały one poddane ocenie przez grono wybitnych specjalistów z uczelni wojskowych oraz cywilnych, ekspertów Sił Zbrojnych RP, prokuratury oraz policji.

Kapituła, decydując o wyborze laureatów, brała pod uwagę przede wszystkim wartość merytoryczną prac oraz ich innowacyjny charakter. Tym samym zdecydowała się nagrodzić i wyróżnić nie tylko prace o potencjalnym znaczeniu dla resortu obrony narodowej i Sił Zbrojnych RP, ale także prace, które mogą znaleźć zastosowanie komercyjne, być wykorzystane w procesie legislacyjnym czy stanowić inspirację do dalszych badań.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 12 grudnia 2019 roku w Warszawie. Nagrody wręczyli wiceminister obrony narodowej Tomasz Zdzikot i gen. bryg. Karol Molenda, dyrektor Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni. Upominki dla laureatów konkursu wręczyła Janina Sylwestrzak, córka Mariana Rejewskiego.

Więcej informacji o konkursie na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej i programu CYBER.MIL.PL