Absolwenci PW nagrodzeni przez Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki

W III edycji konkursu „Przestrzeń wspólna jest wartością” jedną nagrodę i dwa wyróżnienia przyznano absolwentom Wydziału Architektury PW.

Dyplomowa praca projektowa Mateusza Mani, za którą autor otrzymał główną nagrodę w konkursie „Przestrzeń wspólna jest wartością”

Dyplomowa praca projektowa Mateusza Mani, którą jury konkursu „Przestrzeń wspólna jest wartością” uznało za najlepszą.

Organizatorzy podzielili konkurs na dwie kategorie – projektową i teoretyczną. W tej pierwszej nagrodę główną zdobył Mateusz Mania, autor pracy „Rewitalizacja osiedli mieszkaniowych z wielkiej płyty. Uzupełnienie struktury funkcjonalno‑przestrzennej i ukształtowanie lokalnego centrum Chomiczówka na warszawskich Bielanach”. Była ona wykonana pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Magdaleny Staniszkis.

Wyróżnienie otrzymał Mateusz Niemirski, twórca opracowania "Sieć miastotwórczych parkingów kameralnych jako metoda odzyskania charakteru miejskiego ulic na przykładzie Warszawy" przygotowanego pod kierunkiem prof. dr. hab. inż. arch. Sławomira Gzella.

Za pracę "Rola świadomości architektonicznej w procesie rewitalizacji. Projekt rewitalizacji osiedla WSM Mokotów" jury przyznało wyróżnienie honorowe Joannie Ryżko. Opiekunem dyplomu był dr hab. inż. arch. Grzegorz Rytel.

Wszystkie docenione w konkursie opracowania powstały na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.

Uzasadnienia jury można przeczytać na stronie internetowej NIAiU.