Znak Politechniki Warszawskiej

Osiągnięcia

Studentka Wydziału Architektury PW wyróżniona w konkursie MICROHOME 2020

Opublikowano: 19.02.2021 19:22

Projekt domu modułowego

Międzynarodowe jury doceniło Zuzannę Słabik za projekt modułowej konstrukcji w duchu architektury zrównoważonej – Modular House Unit.

Laureaci Nagród Ministra Edukacji i Nauki

Opublikowano: 19.02.2021 13:16

Grafika z Ministerstwa Edukacji i Nauki

Szesnaście osób z Politechniki Warszawskiej otrzymało Nagrody Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności dydaktycznej, a dwoje naukowców zostało uhonorowanych za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności wdrożeniowej. Laureatów poznaliśmy 19 lutego 2021 roku – w Dniu Nauki Polskiej podczas uroczystego spotkania online.

Nasi studenci najlepsi w międzynarodowych zawodach

Opublikowano: 18.02.2021 11:48

Zdjęcie z zawodów Carolo-Cup@Home

Zespół z Koła Naukowego Robotyków (działa przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa) zajął pierwsze miejsce w Carolo-Cup@Home. Studenci PW i ich pojazd autonomiczny Selfie nie mieli sobie równych w kategorii Basic.

Laury Buildera 2020 dla dwóch pracowników PW

Opublikowano: 12.02.2021 17:15

Grafika wyróżnienia Laury Buildera

Wyróżnienia otrzymali dr inż. Ireneusz Czmoch z Wydziału Inżynierii Lądowej oraz mgr inż. arch. Paweł Przybyłowicz z Wydziału Architektury.

Absolwenci PW wyróżnieni w Builder Awards

Opublikowano: 12.02.2021 13:18

Grafika wyróżnień Builder Awards

Adam Pykel został laureatem Złotej Statuetki Polski Herkules 2020, a Jarosław Kujawa - Srebrnej. Agnieszka Kalinowska-Sołtys, Witold Szymanik, Jarosław Wielopolski i Paweł Wierzbicki otrzymali wyróżnienia Osobowość Branży 2020.

Prestiżowe wyróżnienia dla naszych naukowców

Opublikowano: 12.02.2021 08:43

Grafika wyróżnień Builder Awards

Prof. dr hab. inż. arch. Jan Słyk, Prorektor ds. Studiów oraz prof. dr hab. inż. Andrzej Garbacz, Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej zostali laureatami wyróżnienia Osobowość Branży 2020 przyznawanego w ramach Builder Awards.

Prestiżowy doktorat międzynarodowy we współpracy z L'Université De Liège

Opublikowano: 08.02.2021 08:58

Zdjęcie dr. inż. Piotra Prochonia

Dr inż. Piotr Prochoń z Wydziału Inżynierii Lądowej obronił prestiżowy podwójny doktorat. Stopień doktora uzyskał na Politechnice Warszawskiej oraz w belgijskim L'Université De Liège, gdzie odbył trzyletnie studia doktoranckie (2017-2020).

Bracia z PW zwycięzcami międzynarodowego konkursu dla start-upów

Opublikowano: 05.02.2021 10:27

Paweł i Krzysztof Paczuscy

Krzysztof i Paweł Paczuscy, student i absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW, wygrali rywalizację Pitch&Bridge Canada, a ich start-up upmedic będzie miał szansę na ekspansję w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Nagrody za najlepsze prace dyplomowe z geodezji i kartografii

Opublikowano: 01.02.2021 16:23

Zdjęcie tachimetrów rozstawionych w Gmachu Głównym PW

Absolwenci Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej otrzymali trzy nagrody w najnowszej edycji konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Geodetów Polskich i Głównego Geodetę Kraju.

Praca magisterska naszej absolwentki nagrodzona w konkursie „Najlepszy dyplom – Akademia A&B”

Opublikowano: 18.01.2021 10:17

Projekt Kingi Butlewskiej

Kinga Butlewska zdobyła drugą nagrodę za pracę “ReCity. Redefinicja pojęcia »miejska jakość życia« w mieście postindustrialnym” obronioną na Wydziale Architektury PW.

Prestiżowe nagrody dla naszych naukowców

Opublikowano: 13.01.2021 10:17

Zdjęcie prof. Małgorzaty Kujawińskiej i prof. Krzysztofa Patorskiego

Prof. dr hab. inż. Małgorzata Kujawińska i prof. dr hab. inż. Krzysztof Patorski z Wydziału Mechatroniki (a dokładnie z Zakładu Inżynierii Fotonicznej, Instytut Mikromechaniki i Fotoniki) znaleźli się wśród laureatów nagród naukowych przyznawanych przez The International Society for Optical Engineering (SPIE).

MON nagrodziło prace dyplomowe z PW

Opublikowano: 11.01.2021 14:21

Przestrzeń kosmiczna - grafika

W konkursie "Kosmos i Autonomia" wybrano najlepsze prace inżynierskie, magisterskie i rozprawy doktorskie dotyczące technologii, inżynierii kosmicznej i satelitarnej, a także systemów autonomicznych. Wśród laureatów znalazło się aż czterech autorów związanych z Politechniką Warszawską.

Nasz absolwent laureatem międzynarodowego konkursu MEWy 2020

Opublikowano: 22.12.2020 16:37

Grafika informująca o konkursie MEWy

Mgr inż. Jakub Kutyła, który w tym roku skończył studia na Wydziale Elektrycznym PW, zajął drugie miejsce w międzynarodowym konkursie „Trendy i wizje rozwojowe morskich elektrowni wiatrowych” organizowanym przez Akademię Morską w Szczecinie i Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Energetyki Wiatrowej. 

MEWy 2020 dla studentów z PW

Opublikowano: 18.12.2020 14:17

Logo konkursu MEWy 2020

Studenci z Koła Naukowego Energetyków działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa idą za ciosem i zdobywają kolejne nagrody. Tym razem zostali wyróżnieni w międzynarodowym konkursie „Trendy i wizje rozwojowe morskich elektrowni wiatrowych” organizowanym przez Akademię Morską w Szczecinie.

Praca inżynierska z PW nagrodzona

Opublikowano: 18.12.2020 13:54

Zdjęcie mikroskopu

Katarzyna Tataj zajęła pierwsze miejsce w konkursie na najlepsze prace dyplomowe z zakresu innowacyjnych rozwiązań wdrażanych do gospodarki, nauki na rzecz lokalnej społeczności oraz edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego. To nagroda za najlepszą pracę wieńczącą studia I stopnia w obszarze innowacje wdrażane do gospodarki. 

Doktorant z PW ze stypendium SEP

Opublikowano: 15.12.2020 16:17

Mgr inż. Paweł Terlikowski podczas uroczystości wręczania stypendiów SEP 2019

Mgr inż. Paweł Terlikowski z Wydziału Elektrycznego został laureatem konkursu stypendialnego Stowarzyszenia Elektryków Polskich dla młodych pracowników nauki. To trzecie z rzędu takie wyróżnienie dla naszego doktoranta.

Prace magisterskie z PW nagrodzone w konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich

Opublikowano: 14.12.2020 18:46

Symbol konkursu TUP

Dwoje autorów zostało docenionych za swoje dyplomy magisterskie obronione na Wydziale Architektury PW w 2019 r.

Nagroda za najlepszą pracę doktorską

Opublikowano: 11.12.2020 12:00

Zdjęcie mikroskopu

Dr inż. Anna Sobiepanek z Wydziału Chemicznego zajęła drugie miejsce w konkursie na najlepszą pracę doktorską w obszarze innowacje wdrażane do gospodarki. 

Badacz z PW z nominacją do nagrody Naukowiec Przyszłości 2021

Opublikowano: 09.12.2020 11:43

Zdjęcie prof. Przemysława Biecka

Dr hab. inż. Przemysław Biecek, prof. uczelni z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych został nominowany w kategorii Nauki ścisłe i techniczne.

Dyplomy z PW nagrodzone w konkursie "Złoty Medal Chemii"

Opublikowano: 08.12.2020 15:50

Złoty Medal Chemii

Prace dyplomowe trojga studentów zostały wyróżnione w konkursie organizowanym przez Instytut Chemii Fizycznej PAN i firmę DuPont. Wszystkie powstały na Wydziale Chemicznym PW.

Absolwent PW nagrodzony w konkursie Polskiej Agencji Kosmicznej

Opublikowano: 04.12.2020 17:34

Zdjęcie Konrada Aleksiejuka podczas kampanii testowej koła filtrów skonstruowanego na potrzeby misji Proba-3 prowadzonej przez Europejską Agencję Kosmiczną

Mgr inż. Konrad Aleksiejuk, który skończył studia z automatyki i robotyki stosowanej na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej, zajął drugie miejsce w kategorii prac magisterskich. 

Prace dyplomowe z PW wyróżnione w konkursie o Nagrodę im. Mariana Rejewskiego

Opublikowano: 03.12.2020 17:59

fot. TheDigitalWay / Pixabay

Kapituła konkursu na najlepsze prace z zakresu cyberbezpieczeństwa i kryptologii postanowiła nagrodzić dwóch autorów związanych z Wydziałem Elektroniki i Technik Informacyjnych PW.

Nagroda dla studenta PW w konkursie Polskiej Agencji Kosmicznej

Opublikowano: 01.12.2020 18:03

Kamil Dąbrowski, fot. FB PW-Sat

Kamil Dąbrowski, student automatyki i robotyki na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW, zdobył trzecie miejsce dzięki pracy inżynierskiej poświęconej analizie systemu ogrzewania zbiornika dla silnika typu cold gas w satelicie PW-Sat3.

Nagrody i wyróżnienia w konkursie Innowator Mazowsza

Opublikowano: 01.12.2020 17:11

Logo konkursu Innowator Mazowsza

Dr inż. Małgorzata Wolska-Pietkiewicz z Wydziału Chemicznego PW zajęła drugie miejsce w XII edycji konkursu Innowator Mazowsza w kategorii Innowacyjny Naukowiec. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała dr inż. Małgorzata Głuszek, również z naszego Wydziału Chemicznego. Nagroda specjalna, przyznawana przez Politechnikę Warszawską, trafiła do dr. inż. Dawida Kuchty z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW.

EKOinnowatorzy z PW

Opublikowano: 30.11.2020 17:33

Koło Naukowe Energetyków podczas wirtualnego konkursu Ekoinnowatorzy, fot. KNE PW

W ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Instytut Zrównoważonej Energetyki studenci z Koła Naukowego Energetyków zwyciężyli w kategorii "EKOinnowacyjne Koło Naukowe".