Znak Politechniki Warszawskiej

Osiągnięcia

Studenckie pomysły docenione w konkursie Volkswagen Poznań "Be the Best"

Opublikowano: 03.07.2019 16:24

Tomasz Oszczepaliński i Jarosław Lesiak, zdobywcy trzeciego mejsca w konkursie Volkswagen Poznań "Be the Best", fot. arch. Volkswagen Poznań

Jarosław Lesiak i Tomasz Oszczepaliński z Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW opracowali pomysły na obniżenie emisji CO2 i kosztów energii w działalności organizatora konkursu. Jury doceniło ich pracę, przyznając im miejsce na podium.

Prof. Janusz Zieliński Superpłocczaninem

Opublikowano: 24.06.2019 15:45

prof. Janusz Zieliński

Tytuł przyznała kapituła plebiscytu "Płocczanin Roku" organizowanego przez Urząd Miasta Płocka oraz "Gazetę Wyborczą". To docenienie długoletniej działalności w Płocku i dla Płocka.

Nasi studenci jadą na Shell Eco-marathon

Opublikowano: 24.06.2019 09:05

Zespół SKAP z Orionem

Zespół ze Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów, działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa, weźmie udział w zawodach Shell Eco-marathon, które odbędą się w Weybridge pod Londynem między 2 a 5 lipca 2019 roku.

Sukcesy studentów PW w Droniadzie 2019

Opublikowano: 19.06.2019 10:41

W Droniadzie 2019 udział wzięły dwa koła naukowe PW: MelAvio oraz WUThrust, fot. KN MelAvio, KN WUThrust

Dwa pierwsze miejsca w konkursie bezzałogowych statków powietrznych zdobyły drużyny studentów naszej Uczelni: Koła Naukowego Awioniki MelAvio i Koła Naukowego WUThrust. Zespoły akademickie z całej Polski rywalizowały ze sobą na terenie Aeroklubu Śląskiego w Katowicach w dniach 5-8 czerwca.

Honorowe członkostwo IEEE MTT-Society dla profesora Józefa Modelskiego

Opublikowano: 05.06.2019 13:11

Profesor Józef Modelski podczas uroczystej gali, for. WEiTI PW

Profesor Józef Modelski z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej został uhonorowany zaszczytem dożywotniego członkostwa w the Microwave Theory and Techniques Society (MTT-S). Jest to najwyższe odznaczenie przyznawane okazjonalnie od 1960 roku w dowód uznania za profesjonalizm na polu naukowym i wyjątkowe zasługi dla IEEE MTT-S.

Innowacja z PW z Godłem "Teraz Polska"

Opublikowano: 05.06.2019 09:45

Gmach Wydziału Instalacji Budowlanych Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska PW

Wyróżnienie to przyznano Wydziałowi Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej za system do sterowania i zarządzania ciepłem w budynkach z wykorzystaniem sztucznej inteligencji SOZE RS.

Sukces Koła Naukowego Mostowców

Opublikowano: 29.05.2019 09:44

Drużyna z Koła Naukowego Mostowców PW

Czy można zbudować most z makaronu spaghetti? Uczestnicy konkursu FoodBridge udowodnili, że z tego oryginalnego tworzywa powstają niesamowite konstrukcje. W rywalizacji świetnie spisali się studenci Politechniki Warszawskiej.

Dobry występ reprezentacji PW na Akademickich Mistrzostwach Polski AZS w kickboxingu

Opublikowano: 27.05.2019 14:34

Fot. FB Aleksandra Kalickiego

W minioną sobotę w Lublinie, 25 maja 2018 r., pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu i Akademickiego Związku Sportowego, odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski AZS w kickboxingu. Wśród biorących w nich udział zawodników była reprezentacja Politechniki Warszawskiej i jej Klubu Uczelnianego AZS.

Doskonały występ studentów PW podczas Bałtyckich Bitw Robotów 2019

Opublikowano: 22.05.2019 16:23

Zwycięskie dla studentów KNR zawody odbyły się w gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym 18 i 19 maja, fot. KNR

Aż cztery nagrody przywieźli z Gdańska zawodnicy reprezentujący Koło Naukowe Robotyków, działające przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa, podczas największych zawodów robotycznych w północnej Polsce.

Ósemka wioślarska z PW z medalem AMP

Opublikowano: 21.05.2019 13:14

Najlepsze ósemki wioślarskie w Polsce

Osada reprezentująca Politechnikę Warszawską zajęła trzecie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski, za Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie i Politechniką Wrocławską.

Politechnika Warszawska najlepsza w AMP w Aerobiku Sportowym

Opublikowano: 13.05.2019 12:18

Reprezentanci PW w aerobiku sportowym

Nasza reprezentacja wygrała klasyfikację generalną Akademickich Mistrzostw Polski w Aerobiku Sportowym. Politechnika Warszawska wyprzedziła Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie i Akademię Leona Koźmińskiego. Na sukces PW złożyły się znakomite (i okraszone medalami) starty we wszystkich konkurencjach.

Rekord Polski w rękach studentów PW

Opublikowano: 29.04.2019 11:27

Zadowoleni studenci po pobiciu rekordu, fot. FB SKA

Studenci ze Studenckiego Koła Astronautycznego działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej pobili rekord Polski w wysokości lotu rakiety amatorskiej.

Medale w AMP w Judo

Opublikowano: 24.04.2019 14:35

Reprezentanci Politechniki Warszawskiej wrócili z Akademickich Mistrzostw Polski w Judo z workiem medali.

Projekt naszej studentki nagrodzony w konkursie Stena Circular Economy Award

Opublikowano: 17.04.2019 11:58

Anna Kozieł podczas gali finałowej II edycji konkursu Stena Circular Economy Award, która odbyła się 10 kwietnia 2019 r. w Concordia Design w Poznaniu, fot. Stena Recycling

Anna Kozieł, studentka biogospodarki na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska PW, została zwyciężczynią konkursu promującego ideę gospodarkę o obiegu zamkniętym. Jej pomysł dotyczący edukacji w zakresie segregacji odpadów został uznany za najlepszy w kategorii „Student”.

Świetny występ naszych studentów w zawodach SAE Aero Design

Opublikowano: 08.04.2019 14:16

Studenci z koła SAE AeroDesign po zawodach w Kalifornii

Dwa pierwsze miejsca, jedno drugie i trzy trzecie - to wyniki zespołu z Politechniki Warszawskiej w międzynarodowych zawodach dla studentów zajmujących się projektowaniem i budowaniem samolotów bezzałogowych.

Aleksandra Pius Inżynierką 4.0

Opublikowano: 28.03.2019 16:16

Aleksandra Pius, studentka PW nagrodzona w konkursie #Inzynierki4_0, fot. Siemens

Studentka mechaniki i budowy maszyn Politechniki Warszawskiej znalazła się w gronie zwyciężczyń konkursu będącego częścią programu szkoleniowego „Inżynierki 4.0”. Jego organizatorem była firma Siemens.

Europejski finał konkursu P&G CEO Challenge z udziałem studentki Politechniki Warszawskiej

Opublikowano: 28.03.2019 15:24

Europejski finał P&G CEO Challenge odbędzie się 9 kwietnia w Stambule.

Do rywalizacji młodych adeptów biznesu zakwalifikowała się drużyna, w składzie której znalazła się Sara Janicka, studentka Wydziału Zarządzania PW.

Świetne występy studentów PW w Robomaticonie

Opublikowano: 13.03.2019 14:49

Mateusz Mróz i Kornelia Łukojć z nagrodami za miejsca na podium w Robomaticonie

Trzy pierwsze i trzy drugie miejsca - to wyniki członków Koła Naukowego Robotyków w 9. edycji Robomaticonu - jednego z największych turniejów robotów w Polsce.

PW docenione w konkursie Genius Universitatis 2019

Opublikowano: 08.03.2019 15:58

PW nagrodzone w konkursie Genius Universitatis 2019, fot. BPI PW

Nagrody za reklamę prasową i content marketing

Sukces Studenckiego Koła Astronautycznego

Opublikowano: 05.03.2019 12:28

Inna Uwarowa (koordynatorka PW-Sata2), minister Jadwiga Emilewicz i Dominik Roszkowski (wicekoordynator PW-Sata2)

Instytucje i osoby, które rozwijają polski sektor technologii kosmicznych, zostały wyróżnione w konkursie „Konstelacje 2018”, organizowanym przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. W tym gronie jest Studenckie Koło Astronautyczne, działające przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa PW.

Pierwsze miejsce studentów PW w Geospatial Hackathon 2019

Opublikowano: 01.03.2019 12:42

Alicja Konkol, Joanna Szymczak, Kamil Choromański oraz Kuba Łobodecki zdobyli I miejsce podczas Geospatial Hackathon 2019, fot. FB Koła Naukowego Geodezji i Kartografii PW

Drużyna złożona z członków Koła Naukowego Geodezji i Kartografii PW zwyciężyła podczas Geospatial Hackathon 2019. Uczestnicy konkursu stanęli przed wyzwaniem by przy pomocy gry efektywnie i efektownie przekazać mieszkańcom informacje o planowanych kierunkach rozwoju miasta.

Drużyna absolwenta PW na podium rywalizacji PekaoCoders

Opublikowano: 26.02.2019 13:29

Zdobywcy trzeciej nagrody w hackathonie PekaoCoders, zespół We Make Buttons, fot. arch. K. Dzieniszewskiego

Kamil Dzieniszewski, absolwent Wydziału Inżynierii Produkcji PW, wraz z zespołem We Make Buttons zajął trzecie miejsce w hackathonie zorganizowanym przez Bank Pekao SA.

Drugie miejsce studentów PW podczas maratonu Global Legal Hackathon

Opublikowano: 26.02.2019 09:13

Zwycięska drużyna z PW podczas rozdania nagród na Global Legal Hackathon, fot. www.prawo.pl

Zespół DigiDocs, złożony głównie ze studentów Politechniki Warszawskiej, zajął drugie miejsca w Global Legal Hackathon. W konkursie wzięło udział 17 polskich zespołów.

Zespół z Wydziału Chemicznego wyróżniony w konkursie „Student-Wynalazca”

Opublikowano: 15.02.2019 10:42

Zespół wyróżniony w konkursie "Student-Wynalazca": Michał Wrzecionek, dr inż. Agnieszka Gadomska-Gajadhur, dr inż. Paweł Ruśkowski, Monika Budnicka i prof. dr hab. inż. Ludwik Synoradzki

„Sposób wytwarzania dynamicznego substytutu kości gąbczastej wraz z powiązanymi rozwiązaniami” – to projekt, który zdobył uznanie jurorów IX edycji Ogólnopolskiego konkursu „Student-Wynalazca", organizowanego przez Politechnikę Świętokrzyską.

Sukces Koła Naukowego Robotyków na zawodach w Niemczech

Opublikowano: 12.02.2019 16:13

Zespół Selfie na zawodach Carolo Cup 2019

Zespół Selfie zajmujący się tworzeniem autonomicznych pojazdów zajął trzecie miejsce w konkurencji jazda z parkowaniem i szóste w klasyfikacji generalnej w międzynarodowych zawodach Carolo Cup 2019 w Braunschweig w Niemczech (4-5 lutego 2019 roku).