Znak Politechniki Warszawskiej

Osiągnięcia

PW lepsza od UW w Warsaw River Race

Opublikowano: 21.10.2019 11:49

Reprezentancja PW w Warsaw River Race 2019

Reprezentacja Politechniki Warszawskiej wygrała z Uniwersytetem Warszawskim w wyścigu wioślarskich ósemek, zorganizowanym w ramach akademickich regat Warsaw River Race. To dziesiąte z rzędu zwycięstwo naszej osady w tej prestiżowej rywalizacji.

Śpiewacy z PW z nagrodami międzynarodowego konkursu chóralnego.

Opublikowano: 21.10.2019 10:32

Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej z nagrodami IV Międzynarodowego Konkursu "Cantu Gaudeamus", fot. FB ChAPW

Podczas IV Międzynarodowego Konkursu "Cantu Gaudeamus", który odbył się w ostatni weekend w Białymstoku, Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej zdobył w sumie aż trzy wyróżnienia.

Studentki PW laureatkami programu "Nowe technologie dla dziewczyn"

Opublikowano: 17.10.2019 14:06

W piątej edycji programu stypendialnego firmy Intel i Fundacji Edukacyjnej Perspektywy wyróżniono 25 studentek, w tym sześć z Politechniki Warszawskiej.

Trzy projekty z PW w konkursie KoKoN

Opublikowano: 17.10.2019 09:43

Logo konkursu KoKoN

„Projekt i budowa bezzałogowego statku powietrznego do autonomicznego wykonywania misji transportowych i obserwacyjnych” Koła Naukowego Koło Naukowe Awioniki Melavio, ósma edycja European YoungEngineers Conference Koła Naukowego Inżynierii Chemicznej i Procesowej oraz II Studencka Konferencja Zastosowań Matematyki „DwuMIan” Koła Naukowego Modelowania Matematycznego zostały zgłoszone do ogólnopolskiego Konkursu Kół Naukowych KoKoN.

Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości dla prof. Janusza Walo, Prorektora ds. Studenckich

Opublikowano: 09.10.2019 15:31

Prof. Janusz Walo medal odebrał z rąk ministra Jerzego Kwiecińskiego, fot. Stowarzyszenie Geodetów Polskich

Podczas uroczystości, która odbyła się 3 października, wyróżnienia wręczał w imieniu Prezydenta RP minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Student PW w srebrnej męskiej czwórce wioślarskiej

Opublikowano: 12.09.2019 12:00

fot. Szymon Pośnik

Podczas sierpniowych zawodów Szymon Pośnik, student studiów II stopnia na Wydziale Mechatroniki PW, zdobył srebrny medal wioślarskich mistrzostw świata w rywalizacji czwórek podwójnych.

Naukowiec z PW laureatem konkursu Lider X

Opublikowano: 09.09.2019 09:46

Zespół z Wydziału EiTI

Dr inż. Konrad Markowski z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych znalazł się w gronie laureatów dziesiątej edycji konkursu LIDER organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Doktorant Wydziału Fizyki najlepszy w rozwiązywaniu zadań szachowych

Opublikowano: 27.08.2019 13:13

Fot. nadesłane

Piotr Górski, doktorant Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej został mistrzem świata w rozwiązywaniu zadań szachowych. Dodatkowo ekipa z Polski (w składzie z doktorantem PW) po raz 11. z rzędu zdobyła złoty medal w klasyfikacji drużynowej.

Damian Czykier z minimum na mistrzostwa świata

Opublikowano: 26.08.2019 11:16

Fot. www.instagram.com/damianczykier/

Student Wydziału Inżynierii Lądowej PW z czasem 13,37 zdobył mistrzostwo Polski w biegu na 110 metrów przez płotki i minimum na MŚ w Katarze.

188 km na jednym litrze benzyny – SKAP po Shell Eco-marathonie

Opublikowano: 29.07.2019 09:06

Zespół SKAP po Shell Eco-marathonie 2019 wraz z pojazdem Orion

Już po raz czternasty zespół ze Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów, działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa, wystąpił w Shell Eco-marathonie. Jak przebiegały zawody i jakie są dalsze plany naszych studentów?

Studenckie pomysły docenione w konkursie Volkswagen Poznań "Be the Best"

Opublikowano: 03.07.2019 16:24

Tomasz Oszczepaliński i Jarosław Lesiak, zdobywcy trzeciego mejsca w konkursie Volkswagen Poznań "Be the Best", fot. arch. Volkswagen Poznań

Jarosław Lesiak i Tomasz Oszczepaliński z Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW opracowali pomysły na obniżenie emisji CO2 i kosztów energii w działalności organizatora konkursu. Jury doceniło ich pracę, przyznając im miejsce na podium.

Prof. Janusz Zieliński Superpłocczaninem

Opublikowano: 24.06.2019 15:45

prof. Janusz Zieliński

Tytuł przyznała kapituła plebiscytu "Płocczanin Roku" organizowanego przez Urząd Miasta Płocka oraz "Gazetę Wyborczą". To docenienie długoletniej działalności w Płocku i dla Płocka.

Nasi studenci jadą na Shell Eco-marathon

Opublikowano: 24.06.2019 09:05

Zespół SKAP z Orionem

Zespół ze Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów, działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa, weźmie udział w zawodach Shell Eco-marathon, które odbędą się w Weybridge pod Londynem między 2 a 5 lipca 2019 roku.

Sukcesy studentów PW w Droniadzie 2019

Opublikowano: 19.06.2019 10:41

W Droniadzie 2019 udział wzięły dwa koła naukowe PW: MelAvio oraz WUThrust, fot. KN MelAvio, KN WUThrust

Dwa pierwsze miejsca w konkursie bezzałogowych statków powietrznych zdobyły drużyny studentów naszej Uczelni: Koła Naukowego Awioniki MelAvio i Koła Naukowego WUThrust. Zespoły akademickie z całej Polski rywalizowały ze sobą na terenie Aeroklubu Śląskiego w Katowicach w dniach 5-8 czerwca.

Honorowe członkostwo IEEE MTT-Society dla profesora Józefa Modelskiego

Opublikowano: 05.06.2019 13:11

Profesor Józef Modelski podczas uroczystej gali, for. WEiTI PW

Profesor Józef Modelski z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej został uhonorowany zaszczytem dożywotniego członkostwa w the Microwave Theory and Techniques Society (MTT-S). Jest to najwyższe odznaczenie przyznawane okazjonalnie od 1960 roku w dowód uznania za profesjonalizm na polu naukowym i wyjątkowe zasługi dla IEEE MTT-S.

Innowacja z PW z Godłem "Teraz Polska"

Opublikowano: 05.06.2019 09:45

Gmach Wydziału Instalacji Budowlanych Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska PW

Wyróżnienie to przyznano Wydziałowi Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej za system do sterowania i zarządzania ciepłem w budynkach z wykorzystaniem sztucznej inteligencji SOZE RS.

Sukces Koła Naukowego Mostowców

Opublikowano: 29.05.2019 09:44

Drużyna z Koła Naukowego Mostowców PW

Czy można zbudować most z makaronu spaghetti? Uczestnicy konkursu FoodBridge udowodnili, że z tego oryginalnego tworzywa powstają niesamowite konstrukcje. W rywalizacji świetnie spisali się studenci Politechniki Warszawskiej.

Dobry występ reprezentacji PW na Akademickich Mistrzostwach Polski AZS w kickboxingu

Opublikowano: 27.05.2019 14:34

Fot. FB Aleksandra Kalickiego

W minioną sobotę w Lublinie, 25 maja 2018 r., pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu i Akademickiego Związku Sportowego, odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski AZS w kickboxingu. Wśród biorących w nich udział zawodników była reprezentacja Politechniki Warszawskiej i jej Klubu Uczelnianego AZS.

Doskonały występ studentów PW podczas Bałtyckich Bitw Robotów 2019

Opublikowano: 22.05.2019 16:23

Zwycięskie dla studentów KNR zawody odbyły się w gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym 18 i 19 maja, fot. KNR

Aż cztery nagrody przywieźli z Gdańska zawodnicy reprezentujący Koło Naukowe Robotyków, działające przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa, podczas największych zawodów robotycznych w północnej Polsce.

Ósemka wioślarska z PW z medalem AMP

Opublikowano: 21.05.2019 13:14

Najlepsze ósemki wioślarskie w Polsce

Osada reprezentująca Politechnikę Warszawską zajęła trzecie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski, za Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie i Politechniką Wrocławską.

Politechnika Warszawska najlepsza w AMP w Aerobiku Sportowym

Opublikowano: 13.05.2019 12:18

Reprezentanci PW w aerobiku sportowym

Nasza reprezentacja wygrała klasyfikację generalną Akademickich Mistrzostw Polski w Aerobiku Sportowym. Politechnika Warszawska wyprzedziła Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie i Akademię Leona Koźmińskiego. Na sukces PW złożyły się znakomite (i okraszone medalami) starty we wszystkich konkurencjach.

Rekord Polski w rękach studentów PW

Opublikowano: 29.04.2019 11:27

Zadowoleni studenci po pobiciu rekordu, fot. FB SKA

Studenci ze Studenckiego Koła Astronautycznego działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej pobili rekord Polski w wysokości lotu rakiety amatorskiej.

Medale w AMP w Judo

Opublikowano: 24.04.2019 14:35

Reprezentanci Politechniki Warszawskiej wrócili z Akademickich Mistrzostw Polski w Judo z workiem medali.

Projekt naszej studentki nagrodzony w konkursie Stena Circular Economy Award

Opublikowano: 17.04.2019 11:58

Anna Kozieł podczas gali finałowej II edycji konkursu Stena Circular Economy Award, która odbyła się 10 kwietnia 2019 r. w Concordia Design w Poznaniu, fot. Stena Recycling

Anna Kozieł, studentka biogospodarki na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska PW, została zwyciężczynią konkursu promującego ideę gospodarkę o obiegu zamkniętym. Jej pomysł dotyczący edukacji w zakresie segregacji odpadów został uznany za najlepszy w kategorii „Student”.

Świetny występ naszych studentów w zawodach SAE Aero Design

Opublikowano: 08.04.2019 14:16

Studenci z koła SAE AeroDesign po zawodach w Kalifornii

Dwa pierwsze miejsca, jedno drugie i trzy trzecie - to wyniki zespołu z Politechniki Warszawskiej w międzynarodowych zawodach dla studentów zajmujących się projektowaniem i budowaniem samolotów bezzałogowych.