Przed nami uroczystość promocji doktorskich

Medal Młodego Uczonego, fot. Biuletyn PW

10 kwietnia 2018 r. Politechnika Warszawska powita w swoim gronie nowych doktorów. Podczas wydarzenia Medalem Młodego Uczonego zostanie uhonorowany dr Krzysztof Szerenos. Zostaną również rozdane statuetki w Konkursie o Nagrodę im. Profesora Jana Czochralskiego.

W czasie uroczystej ceremonii wyrażamy wdzięczność dla tych wszystkich, którzy  podejmując trud pracy badawczej i edukacyjnej, tworzą fundamenty pod rozwój nauki. To właśnie oni stanowić będą o kształcie naszej ojczyzny i jej możliwościach. Dla uczelni akademickiej kształcenie kadr naukowych jest nie tylko wypełnieniem misji, ale również zadaniem wykraczającym poza granice państw, gdzie edukacja i nauka kształtują postawy pełne świadomego humanizmu.

Podczas wydarzenia Medalem Młodego Uczonego zostanie uhonorowany dr Krzysztof Szerenos z Wydziału Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku za odkrycie metody ultraszybkiego zapisu fotomagnetycznego. Medal Młodego Uczonego, ustanowiony przez Politechnikę Warszawską w 2007 roku, przyznawany jest za wybitne i uznane osiągnięcia w  dziedzinie nauki i innowacji technicznej oraz inne wybitne osiągnięcia twórcze. Wyróżnienie ma służyć promocji dokonań młodych naukowców cechujących się samodzielnością koncepcji twórczych i szczególną dynamiką rozwoju. Medal jest nadawany osobom, które nie przekroczyły 35 roku życia.

Podczas uroczystości wręczone także zostaną statuetki w Konkursie o Nagrodę im. Profesora Jana Czochralskiego - wybitnego polskiego uczonego pierwszej połowy XX wieku, metalurga, chemika i metaloznawcy. Dziś profesor znany jest przede wszystkim ze stosowanej na całym świecie metody wzrostu kryształów. Ideą Konkursu o Nagrodę im. Profesora Jana Czochralskiego jest promowanie osiągnięć absolwentów studiów I, II lub III stopnia, których prace dyplomowe wpisują się w obszar działalności naukowo-technicznej Profesora oraz innych naukowców prowadzących badania w tym zakresie.

Projekt realizowany jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

Data i miejsce wydarzenia:

10 kwietnia 2018 r. godz. 11.00

Politechnika Warszawska, Mała Aula