Inauguracja roku akademickiego 2018/2019

Uroczysta centralna inauguracja roku akademickiego 2018/2019 odbędzie się 1 października 2018 r. na godz. 10.00.

1 października 2018 r., godz. 10.00

Uroczysta centralna inauguracja roku akademickiego 2018/2019 odbędzie się 1 października 2018 r. o godz. 10.00 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej (wstęp wyłącznie z zaproszeniami). Uroczystości wydziałowe zainicjuje 28 września Wydział Chemiczny.

Dzień przed uroczystą inauguracją, 30 września o godz. 20.30 w Kościele Najświętszego Zbawiciela, przy pl. Zbawiciela w Warszawie, zostanie odprawiona msza św. inaugurująca rok akademicki 2018/2019.

Podczas poniedziałkowej uroczystości wszystkich gości w murach uczelni powita prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej, który wygłosi doroczne przemówienie. W programie wydarzenia przewidziane są również wystąpienia Przewodniczącego Samorządu Studentów oraz Przewodniczącego Rady Doktorantów PW. Wykład inauguracyjny pt. "Społeczne uwarunkowania innowacyjnych gospodarek" wygłosi prof. Andrzej Eliasz.

Poszczególne wydziały Politechniki Warszawskiej mają własne, wydziałowe inauguracje. Jako pierwsze, już 28 września, rok akademicki przywitają Wydział Chemiczny oraz Wydział Geodezji i Kartografii.

Lista wydziałowych inauguracji>>>

Inaugurację Roku Akademickiego 2018/2019 w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku, która odbędzie się w dniu 5 października 2018 r. o godz. 11:00 w Auli Gmachu Głównego przy ul. Łukasiewicza 17.

Jak co roku na Politechnikę Warszawską napływają listy gratulacyjne z okazji inauguracji roku akademickiego. Życzenia są sukcesywnie zamieszczane na stronie internetowej PW.

Transmisję całego wydarzenia realizuje Studencka Telewizja Internetowa TVPW:

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości