Znak Politechniki Warszawskiej

Obóz Naukowy Politechniki Warszawskiej – trwa rejestracja

To już dziesiąta, jubileuszowa edycja Obozu Naukowego Politechniki Warszawskiej. Tegoroczny obóz naukowo-rekreacyjny dla młodzieży odbędzie się w Pięknej Górze koło Giżycka w pięciu terminach między 20 lipca a 19 sierpnia 2019 r. Po raz pierwszy odbędzie się również turnus dla uczniów po 5 i 6 klasie szkoły podstawowej.

Obóz Naukowy Politechniki Warszawskiej to nie tylko warsztaty z zakresu nauk ścisłych i technicznych, ale również zajęcia sportowe i integracyjne.

Obóz Naukowy Politechniki Warszawskiej to nie tylko warsztaty z zakresu nauk ścisłych i technicznych, ale również zajęcia sportowe i integracyjne.

Oferta jest skierowana do uczniów zainteresowanych naukami ścisłymi i technicznymi oraz planujących studia na Politechnice Warszawskiej lub innej uczelni technicznej. W trakcie wydarzenia każdy uczestnik weźmie udział w jednym z 25-godzinnych warsztatów z zakresu nauk ścisłych i technicznych: Anatomia, Astrofizyka, Astronomia, Biochemia, Drony, Chemia ogólna, Chemia praktyczna, Chemiczne tajniki przyrody, Data Science, Elektro-fizyka, Fizyka eksperymentalna, Mały wieki mikroświat, Matematyka w fizyce, Modelowanie i druk 3D, Modelowanie molekularne, Programowanie dla początkujących, Programowanie gier komputerowych, Programowanie robotów, Symulacje komputerowe w naukach ścisłych, Technologia chemiczna.

Program warsztatów został opracowany w taki sposób, aby osoby biorące udział w dwóch turnusach mogły uczestniczyć w warsztatach o zbliżonej tematyce, np. Anatomia i Biochemia, Chemia ogólna i Technologia chemiczna,  Drony i Modelowanie i druk 3D lub Programowanie dla początkujących i Programowanie gier komputerowych. Pozwoli im to jeszcze lepiej zgłębić dziedzinę, którą się interesują.

Każdy warsztat charakteryzuje się starannie opracowanym programem, łączącym elementy teoretyczne i praktyczne, co zachęci młodzież do aktywnego uczestniczenia w zajęciach. Warsztaty będą prowadzone przez pracowników naukowo-dydaktycznych Politechniki Warszawskiej, absolwentów oraz studentów ostatnich lat studiów, działających w kołach naukowych uczelni.

Poza warsztatami naukowymi przygotowano również zajęcia sportowe i integracyjne, takie jak piłka nożna i siatkowa, pływanie kajakami, gry planszowe, ognisko i dyskotekę na plaży. Przewidziane zostały również dodatkowe atrakcje naukowe, m.in. warsztaty oraz wykłady popularnonaukowe.

Organizatorem Obozu jest Fundacja Inceptio, a oficjalnym partnerem Politechnika Warszawska, Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej KLATRAT oraz Klub Astronomiczny Almukantarat.

Więcej informacji na temat Obozu znajduje się na stronie https://www.oboznaukowy.edu.pl/.

Plakat