Budowa i Eksploatacja Infrastruktury Transportu Szynowego (BEITS) – nowy kierunek studiów

W ramach programu NERW 2 Wydział Inżynierii Lądowej wraz z Wydziałem Transportu uruchomiły międzywydziałowy kierunek studiów: Budowa i Eksploatacja Infrastruktury Transportu Szynowego. Rekrutacja na studia trwa do 10 lutego 2020 r.

Realizowane w Europie kompleksowe, proekologiczne programy rozwoju gospodarczego, którego podstawą jest efektywny transport, obejmują m.in. rozwój ważnych podsystemów szynowego transportu miejskiego, czyli tramwaju i metra. W Polsce trwa intensywne nadrabianie zaległości w tej dziedzinie, do czego wymagana jest nowocześnie wykształcona kadra techniczna. Potrzeby w tej dziedzinie zostały zauważone przez Politechnikę Warszawską, dzięki czemu od lutego 2020 r. na Wydziale Transportu i Wydziale Inżynierii Lądowej ruszy nowy kierunek spełniający nowe potrzeby rynku transportu szynowego.

Studia dedykowane są dla absolwentów studiów I stopnia kierunków Budownictwo oraz Transport.

Więcej informacji na temat przedmiotów oferowanych w ramach kierunku BEITS można znaleźć na stronie Wydziału Inżynierii Lądowej.

Zapisy na studia rozpoczynające się od semestru letniego odbywają się w portalu www.zapisy.pw.edu.pl i trwają do 10 lutego.