Znak Politechniki Warszawskiej

Wspieramy zdalną naukę warszawskich uczniów

W ramach współpracy z Miastem Stołecznym Warszawą PW włączyła się w zbiórkę sprzętu komputerowego dla uczniów. Wszystkich pracowników uczelnianej administracji zachęcamy do włączenia się do akcji i wsparcia nauki zdalnej dzieci i młodzieży z Warszawy.

Grafika promująca zbiórkę komputerów dla warszawskich uczniów.

Aby wziąć udział w zbiórce, wystarczy:

  • sprawdzić, czy w Państwa jednostkach jest działający, ale nieużywany sprzęt komputerowy (komputer powinien być w stanie sprawnie obsłużyć platformy MS Teams i Zoom oraz umożliwić bezproblemowe korzystanie z poczty elektronicznej i stron internetowych – narzędzi niezbędnych do nauki zdalnej);
  • zgłosić się do osób odpowiedzialnych za inwentaryzację w Państwa jednostkach i poinformować o chęci oddania nieużywanego sprzętu – wówczas otrzymają Państwo wskazówki dotyczące m.in. usunięcia z komputerów folderów i plików dotyczących zadań służbowych.

Osoby zajmujące się inwentaryzacją przekażą sprzęt do Centrum Informatyzacji PW, które sformatuje dyski i przygotuje komputery dla Urzędu Miasta. Bardzo prosimy o zadbanie, aby na przekazywanych dyskach komputerowych nie było danych wrażliwych.

Zbiórka potrwa do 30 kwietnia 2021 r.

Za koordynację akcji odpowiada Biuro ds. Promocji i Informacji. W przypadku ewentualnych pytań prosimy o kontakt: 22 234 57 33, promocja@pw.edu.pl.

Przed przekazaniem sprzętu do CI prosimy o kontakt z p. Albertem Borowikiem: 22 234 20 87, albert.borowik@pw.edu.pl

Uwaga! Mogą Państwo wesprzeć akcję także poprzez wolontariat. Poszukiwane są osoby, które mają wiedzę techniczną i będą w stanie odpowiadać na mailowe i telefoniczne zapytania darczyńców. Szczegółowych informacji w tej sprawie udziela koordynator zbiórki z ramienia UM: 723 248 552; komputery@wcies.edu.pl.