Znak Politechniki Warszawskiej

Warsztaty z programowania dla dzieci pracowników PW

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej wraz z WOW SCHOOL zapraszają na bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci (8-16 lat) pracowników Politechniki Warszawskiej.

Dzieci przed komputerem

fot. pixabay

Podczas wydarzenia postaramy się pokazać, na czym naprawdę polega nauka programowania, jak wiele jest sposobów by rozpocząć swoją przygodę w tej dziedzinie, a przede wszystkim przedstawimy programowanie w ciekawy, dostosowany do wieku i zainteresowań sposób. Jeżeli Twoje dziecko jeszcze nie miało styczności z programowaniem, będzie to dla niego doskonała szansa, aby przekonać się, czy to zajęcie właśnie dla niego.

Warsztaty z programowania odbędą się 11 grudnia 2016 roku (niedziela), w godz. 13.00 – 15.00 w CZIiTT PW. Warsztaty będą prowadzone w dwóch grupach wiekowych: dzieci w wieku 8-12 lat oraz nastolatki w wieku 13-16 lat.

1. Dzieci 8-12 lat - POCZĄTEK PRZYGODY Z PROGRAMOWANIEM W KODU

Nauczymy się, jak projektować i zbudować własną grę 3D, podobną do tych, które znamy z konsol takich jak Xbox czy Sony Playstation. Zapoznamy się z narzędziem Kodu, które dzięki intuicyjnemu, ikonograficznemu językowi programowania, jest nam to w stanie umożliwić!

2. Nastolatki 13-16 lat - JAVASCRIPT NINJA

Przyspieszony kurs Javascript. W jaki sposób, wykorzystując przeglądarkę internetową, pomóc sobie w rozwiązywaniu prac domowych z matematyki? Jakie wykorzystać operacje, aby nie powtarzać tych samych czynności wielokrotnie? Czy nie znając żadnych podstaw programowania, jesteśmy w stanie nawiązać dialog z użytkownikiem strony internetowej? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziemy w trakcie trwania warsztatu.

Ponadto, w czasie zajęć (ok. godz. 13.30) zapraszamy rodziców na „pogadankę” dotyczącą bezpieczeństwa w sieci.

Zgłoszenia prosimy przesyłać do 30.11.2016 r. na adres Rafal.Ruzik@pw.edu.pl wraz z następującymi informacjami: imię i nazwisko dziecka, wiek dziecka, informacja czy rodzic weźmie udział w „pogadance”. O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń, liczba miejsc jest ograniczona.

Organizatorzy zapewniają sprzęt. Dzieci pracują w kilku grupach. Wymagana będzie zgoda na nieodpłatne wykorzystanie wizerunku dziecka, w związku z planowanym przygotowaniem promocyjnego materiału zdjęciowego/filmowego z wydarzenia.

Wydarzenie jest realizowane w ramach I urodzin Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej