Znak Politechniki Warszawskiej

25/09/2019 - Zaproszenie na inaugurację roku akademickiego 2019/2020

Serdecznie zapraszamy Państwa 1 października 2019 r. na inaugurację roku akademickiego 2019/2020, która rozpocznie się o godz. 10.00 w Dużej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej. W programie uroczystości przewidziane zostały m.in. wystąpienie Rektora PW prof. dr. hab. inż. Jana Szmidta, immatrykulacja oraz przemówienia przedstawicieli studentów i doktorantów.

Wykład inauguracyjny pt. „Szkice o odkrywaniu człowieczeństwa - bez szczęśliwych ludzi nie ma szczęśliwego świata” wygłosi ks. prof. dr hab. Krzysztof Pawlina.

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie przybycia na adres e-mail: izabela.ryniec@pw.edu.pl do dnia 30 września 2019 r.

Politechnika Warszawska jest wiodącą w Polsce uczelnią techniczną, która aktywnie uczestniczy w krajowych i zagranicznych programach badawczych. Uczelnia dysponuje szerokim potencjałem naukowo-badawczym w dziedzinie nauk technicznych tj. wyspecjalizowanymi kadrami, bazą badawczą i laboratoryjną na światowym poziomie. Transfer technologii jest ważnym elementem misji uczelni jako ośrodka innowacyjności i przedsiębiorczości. Na 19 wydziałach i w 1 kolegium kształci się aktualnie ponad 30 tys. studentów i doktorantów. W Politechnice Warszawskiej działa ponad 150 kół naukowych i organizacji studenckich. Realizowane przez studentów projekty badawcze pozwalają na połączenie wiedzy zdobytej w toku studiów z umiejętnościami praktycznymi. Około 91,5 proc. absolwentów znajduje pierwszą pracę do trzech miesięcy po ukończeniu studiów (Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów Politechniki Warszawskiej, edycja VIII, 2019 r.).

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości

 

Data: 1 października (wtorek), godz. 10.00. Prośba o zajmowanie miejsc do godz. 9.50.

Miejsce: Duża Aula Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej, Pl. Politechniki 1

Kontakt dla mediów na miejscu: Izabela Koptoń-Ryniec, izabela.ryniec@pw.edu.pl, tel. (22) 234 7171