Kalendarium

Miejsce: Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT, ul. Poleczki 19, Warszawa

To ostatni etap programu MedTech-Athon – maratonu pracy nad własnymi pomysłami badawczymi zgłoszonymi przez zespoły doktorantów PW.

Po kilku miesiącach poświęconych na zgłaszanie pomysłów, tworzenie zespołów i szkolenia uczestnicy programu spotkają się na weekendowym maratonie projektowym. Będzie to czas pracy nad konkretnymi propozycjami – praktycznymi rozwiązaniami i demonstratorami z obszaru inżynierii biomedycznej.

Zapraszamy na otwarcie wydarzenia (27 maja, godz. 15.30) i finał (29 maja, godz. 10.00).

Za organizację MedTech-Athonu odpowiadają Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii (CEZAMAT) oraz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej (CZIiTT PW).

Więcej informacji o programie na Facebooku

Miejsce: Aula Gmachu Fizyki PW

Zapraszamy na wystawę o Mieczysławie Wolfkem. Będzie można tam zobaczyć związane z nim dokumenty, prace naukowe i eksponaty. Po raz pierwszy pokazany zostanie oryginalny zeszyt, w którym Wolfke wklejał fragmenty znalezionych w prasie artykułów na swój temat.

Wystawie będzie towarzyszyć wernisaż prac przysłanych na konkurs „Odkryjmy Wolfkego”, organizowany wspólnie przez Polskie Towarzystwo Fizyczne, Politechnikę Warszawską i Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Wystawę historyczną przygotowuje Muzeum Politechniki Warszawskiej.

Wystawę będzie można oglądać 28 i 29 maja 2022 roku w godzinach 9–17. Wstęp wolny.

Miejsce: Gmach Fizyki PW

Studenci, naukowcy, pasjonaci pokazywać będą technologie i zjawiska inspirowane osiągnięciami Mieczysława Wolfkego. Będzie można zobaczyć model opatentowanego przez niego telektroskopu (mechaniczny pierwowzór telewizji) oraz rakiety.

Piknik będzie również okazją, żeby poznać iluzje optyczne, zanurzyć się w świat światła i jego barw, a nawet na żywo stworzyć hologram zgodnie z zasadami opublikowanymi przez Wolfkego już w 1920 roku.

Wydarzenie organizowane jest przez Wydział Fizyki PW, Koło Naukowe Fizyków PW i Studenckie Koło Astronautyczne PW.

Piknik odbędzie się 28 i 29 maja 2022 roku w godzinach 9.00-17.00. Wstęp wolny.

Miejsce: Gmach Główny PW, Kampus Centralny PW, Wydziały PW

Zapraszamy na Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej. W tym roku wracamy do formuły stacjonarnej. Nasi studenci, doktoranci i pracownicy opowiedzą o studiach i studiowaniu na Politechnice oraz pokażą, że PW to cały kampus możliwości. 

Więcej informacji na stronie www PW

Miejsce: Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego

Koło Naukowe Sztucznej Inteligencji "Golem" (z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW) oraz Koło Naukowe Uczenia Maszynowego (z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW) zapraszają na hackathon.

Zadaniem uczestników będzie rozwiązanie w ciągu 24 godzin zadanego problemu z jednej z dwóch ścieżek: Machine Learning lub Data Science. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne i rzeczowe.

Na wydarzenie obowiązują zapisy:

Więcej informacji o hackathonie na Facebooku

Miejsce: Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW, ul. Rektorska 4

Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej świętuje w tym roku 100-lecie istnienia. Z tej okazji zaprasza na konferencję „100 lat Badań i Kształcenia w Elektrotechnice”.

Celem wydarzenia jest umożliwienie dyskusji oraz sformułowanie priorytetowych działań dla polskich podmiotów naukowo-badawczych oraz przemysłowych. Podczas spotkania zaprezentują się zaprzyjaźnione z Wydziałem firmy i instytucje.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie konferencji: www.BKE100.pl

Miejsce: online

Wydział Zarządzania zaprasza na wykład, który poprowadzi dr hab. inż. Anna Mężyk z Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Wykład odbędzie się w ramach Seminarium Naukowego Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej.

Aktualny program i formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie Wydziału Zarządzania.

Miejsce: Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych, ul. Nowowiejska 15/19

Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych zaprasza na 37. Krajowe Sympozjum Telekomunikacji i Teleinformatyki oraz 21. Krajową Konferencję Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji. 

Głównym celem Multikonferencji jest prezentacja osiągnięć naukowych i technicznych oraz aktualnych tendencji rozwojowych w radiokomunikacji, telekomunikacji, teleinformatyce i multimediach.

Wydarzenie jest objęte patronatem honorowym Politechniki Warszawskiej.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie multikonferencja2022.tele.pw.edu.pl.