Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów wie, jak jeździć oszczędnie

PAKS na torze zawodów Shell-Eco marathon 2016

PAKS na torze zawodów Shell-Eco marathon 2016, fot. FB SKAP

W swoim warsztacie przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa przesiadują po zajęciach i w weekendy. Przyznają, że czasem można ich tam znaleźć także podczas nudnych wykładów. Ale jak mieć im to za złe, skoro regularnie zdobywają nagrody w zawodach Shell Eco-marathon?

Zapraszamy do zapoznania się z nowym artykułem z cyklu BIT PW.

W tym roku o laur konstruktorów najbardziej ergonomicznego pojazdu walczyły z zespołami z całej Europy dwie politechniczne drużyny: SKAP oraz Green Arrow. Z 31. europejskiej edycji Shell Eco-marathon zespół ze Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów po raz kolejny wrócił z sukcesem.

Bez kompleksów walczą o więcej

Jak przejechać 256,7 km na jednym litrze paliwa? PAKS – pojazd skonstruowany przez studentów Politechniki Warszawskiej to potrafi. Samochód studentów ze SKAP osiągnął drugi wynik w rywalizacji aut miejskich napędzanych benzyną (Urban Concept – Gasoline) podczas Shell Eco-marathon 2016.

Francuski zespół, który wygrał w kategorii Urban Concept – Gasoline przejechał na jednym litrze paliwa aż 446 km. Nasi studenci z  tym zespołem rywalizują już od kilku lat. – My w przeciwieństwie do francuskich drużyn stawiamy na własne siły i pomysły – podkreśla Krzysztof Banasik, kierownik projektu PAKS. – W ich zespołach są pracownicy naukowi, osoby z dużo większą wiedzą, my tylko korzystamy z konsultacji, przede wszystkim naszego opiekuna prof. Janusza Piechny.

Zapraszamy do zapoznania się z nowym artykułem z cyklu Badania-Innowacje-Technologie>>>

W kwietniu 2015 roku na stronie internetowej Uczelni powstała zakładka "Badania - Innowacje - Technologie (BIT PW), prezentująca potencjał intelektualny pracowników i studentów Politechniki Warszawskiej. Politechnika Warszawska prowadzi badania o różnej tematyce, skali i zasięgu. Wiele z nich przyczynia się do powstania nowych technologii i produktów użytecznych w codziennym życiu. BIT PW ma na celu zaprezentowanie różnorodności tematyki, jaką zajmują się pracownicy naukowi Politechniki Warszawskiej. W r.a. 2014/2015 (semestrze letnim) ukazało się 21 BITów.

Katalog online BIT PW dostępny jest w dwóch wersjach językowych pod adresami:

Biuro Promocji PW zachęca osoby prowadzące innowacyjne badania do kontaktu z Sekcją Promocji i Informacji w Internecie (w. 5111, redakcja@promocja.pw.edu.pl) w celu zgłaszania swoich badań.