Znak Politechniki Warszawskiej

Studenci PW jadą na międzynarodowe zawody SAE Aero Design

Dwunastoosobowy zespół z Politechniki Warszawskiej już za kilka dni leci do Kalifornii na zawody SAE Aero Design. Studenci z całego świata prezentują tam swoje samoloty bezzałogowe. Rywalizują w trzech klasach: Micro, Regular i Advanced. Każda ma swoje ściśle określone zasady. Jak wyglądają przygotowania do tak prestiżowych zmagań?  

Studenci z SAE Aero Design w swojej modelarni

Zespół SAE AeroDesign i skrzydło jednego z samolotów z poprzednich lat. Takie egzemplarze służą dzisiaj do testów, fot. BPI

Kilka tygodni temu odwiedziliśmy naszych studentów w ich modelarni. Rozmawialiśmy o samolotach, zawodach i codziennej, często wielogodzinnej i żmudnej pracy. Wszystko po to, by znów cały świat usłyszał o sukcesach Międzywydziałowego Koła Naukowego SAE AeroDesign, działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa PW.

Co wspólnego mają samoloty bezzałogowe i misja na Marsa? Jak zmieścić samolot do pudełka po butach? Dlaczego kolor samolotu ma tak duże znaczenie? Odpowiedzi na te (i wiele innych pytań) w tekście na blogu Plac Politechniki 1

Zawody SAE Aero Design z udziałem naszych studentów potrwają od 5 do 7 kwietnia 2019 roku. Wcześniej, już w Stanach Zjednoczonych, zespół z PW będzie doskonalił i testował swoje samoloty.