Znak Politechniki Warszawskiej

Nominacje w plebiscycie Złoty Inżynier 2020

Reprezentanci różnych gałęzi techniki, praktycy, naukowcy, menadżerowie, nauczyciele, działacze ruchu stowarzyszeniowego mają szanse na tytuł Złoty Inżynier „Przeglądu Technicznego”. W tym gronie są osoby związane z Politechniką Warszawską. Wszyscy możemy je wspierać. Głosowanie trwa do 20 lutego 2021 roku.

Zdjęcie statuetki w plebiscycie Złoty Inżynier

Głosowanie w plebiscycie trwa do 20 lutego

Nominowani pracownicy i absolwenci naszej Uczelni:

  • mgr inż. Jacek Baurski – mechanik po PW, praktykujący energetyk, Jeden z wybitniejszych specjalistów od energetyki jądrowej. Działacz SEP i NOT, członek Komitetu Energetyki Jądrowe. Aktywny zawodowo mimo przejścia na emeryturę.
  • mgr Krzysztof Hnatio – prezes Zarządu GAS STROGE - spółki z Grupy PGNiG budującej podziemne magazyny gazu w kawernach solnych. Powiększył pojemności magazynów gazu o kolejne miliony m3. Gazownik absolwent kilku uczelni, w tym KUL, Politechniki Gdańskiej i studiów podyplomowych Politechniki Warszawskiej. Srebrny Inżynier 2019.
  • prof. dr hab. inż. Andrzej Jakubiak – elektronik po Politechnice Warszawskiej. Wybitny specjalista w dziedzinie przetwarzania sygnałów radiolokacyjnych. Zajmuje się nowoczesnymi metodami kształcenia inżynierów. Prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół PW, działacz SEP.
  • mgr inż. Miłosława Kujszczyk-Bożentowicz – absolwentka Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej. Była inżynierem ds. informatyki w Zakładzie Energetycznym Warszawa Teren. Obecnie koncentruje się na działalności stowarzyszeniowej w SEP.
  • dr inż. Andrzej Suchecki – - mechanik po Politechnice Warszawskiej (Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa). Kieruje Pracownią Badań Stanowiskowych w Instytucie Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL w Bielsku Białej. Rozbudował zwłaszcza hamownię. Prowadzi zajęcia w Zespole Szkół Technicznych i Handlowych oraz w Akademii Techniczno- Humanistycznej w Bielsku Białej.

Głosy można oddawać na kuponach z „Przeglądu Technicznego” albo poprzez stronę internetową.

Plebiscyt Złoty Inżynier odbywa się po raz 27.