Znak Politechniki Warszawskiej

NanoGroup zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych

W skład NanoGroup wchodzą trzy spółki biotechnologiczne: NanoVelos, NanoSanguis i NanoThea. Wśród ich założycieli i pracowników są naukowcy z Politechniki Warszawskiej.

Debiut NanoGroup na GPW, fot. NanoGroup

NanoGroup na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zadebiutowała 21 grudnia 2017. Na otwarciu kurs akcji wzrósł o 5,26 proc. wobec ceny odniesienia i wyniósł 5 zł.

Obecnie grupa zarządza pięcioma zaawansowanymi technologicznie projektami nanotechnologicznymi zorganizowanymi w ramach trzech wyspecjalizowanych startupów:

  • NanoVelos: projekt polegający na stworzeniu innowacyjnego systemu transportu leków, który zaaplikowany do istniejących leków onkologicznych będzie mógł poprawić ich działanie.
  • NanoSangius: dwa projekty nanotechnologiczne oparte o technologię tzw. „sztucznej krwi”.
  • NanoThea: dwa projekty wykorzystujące nanotechnologię w zaawansowanej diagnostyce obrazowej PET i MRI nowotworów.

Założycielem i koordynatorem najważniejszych projektów spółki jest prof. Tomasz Ciach z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Obecnie zasiada w zarządzie i jest jednym z największych akcjonariuszy spółki. Wśród naukowców zajmujących się rozwojem projektów są badacze skupieni wokół w Laboratorium Inżynierii Biomedycznej (WIChiP). O projektach realizowanych przez NanoGroup pisaliśmy wielokrotnie w naszym cyklu Badania – Innowacje – Technologie.