Na PW powstało koło naukowe zajmujące się dronami

– Drony to rynek, który cały czas się rozwija, co roku do użytku wchodzą innowacyjne technologie, które są potem wykorzystywane zarówno w celach militarnych, jak i cywilnych – mówi Kamil Niedźwiedź, prezes koła naukowego WUThrust, które od niedawna działa przy Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej.

Zapraszamy do przeczytania nowego artykułu z cyklu Badania - Innowacje - Technologie.

Członkowie koła naukowego WUThrust

Zespół koła naukowego WUThrust liczy 20 osób, fot. nadesłane

– W 2018 roku planujemy zaprojektować i wykonać platformę wyposażoną w systemy antykolizyjne, systemy wykrywania obrazu oraz autonomicznego lotu – opowiada Kamil. – Docelowo zamierzamy wziąć udział w poligonie bezzałogowych statków powietrznych, gdzie zaprezentujemy efekty naszej pracy.

Koło powstało z inicjatywy 10 studentów Politechniki Warszawskiej. Obecnie zespół liczy już 20 osób. W tym gronie są operatorzy dronów w kategorii UAVO VLOS z umiejętnościami potwierdzonymi uzyskaniem państwowego świadectwa kwalifikacji (to znaczy, że potrafią sterować bezzałogowymi statkami powietrznymi i mają odpowiednią wiedzę teoretyczną). Członkowie WUThrust wywodzą się głównie z dwóch wydziałów PW: Elektrycznego oraz Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa.

Cały artykuł do przeczytania w cyklu Badania - Innowacje - Technologie>>>

W cyklu Badania - Innowacje - Technologie (BIT PW) publikujemy teksty popularnonaukowe o odkryciach i pomysłach pracowników, studentów i absolwentów Politechniki Warszawskiej. Nasi naukowcy nie mają powodów do kompleksów: zdobywają wyróżnienia w krajowych i międzynarodowych konkursach, są innowacyjni, mają wiedzę i umiejętności, a przede wszystkim ogromną determinację w dążeniu do celu. Wielki potencjał mają też nasi studenci. Na Politechnice Warszawskiej funkcjonuje ponad 100 kół naukowych. Wiedza i kreatywność ich członków zdobywa uznanie specjalistów z różnych dziedzin.

Katalog online BIT PW dostępny jest w dwóch wersjach językowych pod adresami:

Zachęcamy osoby prowadzące innowacyjne badania do kontaktu z Biurem ds. Promocji i Informacji (Sekcją ds. Popularyzacji Nauki) w celu zgłaszania swoich projektów: