Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Procesowej z nagrodą KoKoN

Nasi studenci zajęli pierwsze miejsce w kategorii KONFERENCJA. Doceniono ich za ósmą edycję European Young Engineers Conference.

Studenci z Koła Naukowego Inżynierii Chemicznej i Procesowej na Gali Środowiska Studenckiego Forum Uczelni Technicznych

Wyniki konkursu ogłoszono podczas Gali Środowiska Studenckiego Forum Uczelni Technicznych (Kraków, 26 października 2019).

Głównym celem European Young Engineers Conference jest umożliwienie młodym naukowcom zaprezentowania swoich badań szerszej publiczności: innym badaczom, Komisji Naukowej, Gościom Specjalnym oraz delegatom przedsiębiorstw powiązanych branżowo z tematyką konferencji. Uczestnikami wydarzenia są studenci II i III stopnia z Europy, których praca naukowa wiąże się z inżynierią chemiczną i procesową lub dziedzinami pokrewnymi, takimi jak inżynieria materiałowa, biotechnologia, nanotechnologia czy inżynieria biomedyczna.

Konferencja umożliwia wymianę pomysłów i prezentację wyników badań młodych inżynierów w przyjaznej atmosferze. Skierowanie konferencji tylko do studentów umożliwia zaprezentowanie się oraz naukowy rozwój studentów inżynierii dopiero zaczynającym karierę. Konferencja umożliwia także publikację wyników badań przedstawionych w jej trakcie.

Konferencję od początku jej istnienia organizują studenci z Koła Naukowego Inżynierii Chemicznej i Procesowej działającego przy Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej.

Już wiadomo, że dziewiąta edycja EYEC potrwa od 20 do 22 kwietnia 2020 roku.

Ogólnopolski konkurs KoKoN skierowany jest do studentów uczelni technicznych działających w kołach naukowych. Ideą konkursu jest rozwój aktywności naukowej i społecznej wraz z integracją środowiska studenckiego, propagowaniem działalności naukowej oraz budowanie dialogu pomiędzy uczelniami technicznymi w Polsce i firmami zewnętrznymi. Organizatorem KoKoNu jest Forum Uczelni Technicznych.

Nagrody w konkursie przyznawane są w sześciu kategoriach: PROJEKT INŻYNIERSKI, BADANIA NAUKOWE, IT, KONFERENCJA, INNOWACJA I NOWE TECHNOLOGIE i NAGRODA INTERNAUTÓW.