Znak Politechniki Warszawskiej

Innowacyjne projekty z cyberbezpieczeństwa na PW

Znamy wyniki IV konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju CyberSecIdent – Cyberbezpieczeństwo i e-Tożsamość. Wśród projektów, które otrzymają dofinansowanie, jest jeden, któremu lideruje Politechnika Warszawska i dwa, w których występuje jako partner konsorcjum.

Zdjęcie symbolizujące cyberbezpieczeństwo

fot. pixabay

Nasi naukowcy będę prowadzić badania "Struktura bezpieczeństwa sieci 5G opartej na wielu dostawcach: specyfikacja, wdrożenie i rozwój procesu ewaluacji". Kierownikiem projektu jest dr hab. inż. Jordi Mongay Batalla, prof. uczelni z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, a partnerami - Instytut Łączności - Państwowy Instytut Badawczy oraz ISN Sp. z o.o.

Politechnika Warszawska jest z partnerem w projektach: "Laboratorium badania podatności stacjonarnych i mobilnych urządzeń informatycznych oraz algorytmów i oprogramowania" (lider: Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa - Państwowy Instytut Badawczy) oraz "System wspomagania detekcji i obrazowania ataków APT" (lider: ComCERT S.A.). 

Program CyberSecIdent koncentruje się na rozwiązaniach technologicznych ułatwiających współpracę i koordynację działań między różnymi domenami bezpieczeństwa cyberprzestrzeni ze szczególnym uwzględnieniem cyfrowej tożsamości. Jego celem jest wsparcie projektów, które w największym stopniu przyczynią się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa cyberprzestrzeni Polski przez zwiększenie dostępności narzędzi sprzętowo-programistycznych.

Czwarty konkurs skierowany był do konsorcjów - naukowych lub naukowo-przemysłowych. W sumie do dofinansowania skierowano 10 projektów.

Więcej informacji na stronie Centrum Obsługi Projektów oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju