Stowarzyszenie Laureatów Diamentowego Grantu

Opublikowano: 08.12.2014 14:37

Od listopada 2014 roku działa nowy serwis Stowarzyszenia Laureatów Diamentowego Grantu, w którym można znaleźć informacje o inicjatywach Stowarzyszenia, warsztatach, konferencjach oraz o samym programie.

Nagrody Prezesa Rady Ministrów i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Opublikowano: 05.12.2014 13:44

Do końca stycznia 2015 roku można zgłaszać kandydatów do nagrody Prezesa Rady Ministrów za działalność naukową, naukowo-techniczną lub artystyczną oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Wizyta w Europejskim Laboratorium Badań Jądrowych CERN

Opublikowano: 05.12.2014 12:10

W dniu 27 listopada 2014 roku delegacja Politechniki Warszawskiej w składzie prof. Rajmund Bacewicz, prof. Mirosław Karpierz, prof. Jan Pluta i prof. Adam Kisiel z Wydziału Fizyki, prof. Przemysław Rokita i prof. Krzysztof Poźniak z Wydziału Elektroniki i Techniki Informacyjnych oraz dr hab. inż. Wojciech Domitrz z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych złożyła wizytę w Europejskim Laboratorium Badań Jądrowych CERN pod Genewą.

Pracownicy PW laureatami Nagrody Naukowej Wydziału IV Nauk Technicznych PAN

Opublikowano: 04.12.2014 15:42

2 grudnia 2014 roku odbyła się doroczna uroczystość wręczenia nagród naukowych Wydziału IV Nauk technicznych PAN. Nagrodę uzyskali: dr hab. inż. Jarosław Milewski (MEiL) i dr hab. inż. Maciej Ławryńczuk (EiTI).

X spotkanie interdyscyplinarne CEZAMAT

Opublikowano: 02.12.2014 08:49

Spotkanie Interdyscyplinarne CEZAMAT odbyło się w czwartek, 4 grudnia o godz. 15:00 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej w sali nr 4 (Klub Absolwenta). Tematem wydarzenia były współczesne wyzwania robotyki, aplikacje pomocne w życiu codziennym, nauce i badaniach.

Projekt „BIOIMPLANT” nagrodzony w konkursie „Innowacja Plus”

Opublikowano: 21.11.2014 09:12

Politechnika Warszawska zajęła trzecie miejsce w konkursie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju za promocję projektu „BIOIMPLANT – Bioimplanty dla potrzeb leczenia ubytków tkanki kostnej u chorych onkologicznych”.

Seminarium CEZAMAT - wykład prof. Bartosza Andrzeja Grzybowskiego

Opublikowano: 17.11.2014 15:03

27 listopada 2014 roku o godz. 15:30 w Sali Senatu (s. 124, Gmach Główny PW) w ramach seminarium, wykład pt. Self-assembly, trapping and manipulation of nonmagnetic microobjects with magnetic fields wygłosił profesor Bartosz Andrzej Grzybowski z Centrum Nowych Źródeł Energii na uniwersytecie Northwestern, autor ponad 200 prac z dziedziny chemii, fizyki i biologii, w tym ponad 20 artykułów w Science i Nature.

Profesor PW odznaczony przez Prezydenta RP

Opublikowano: 13.11.2014 13:04

Prof. dr hab. inż. Leon Gradoń, kierownik Katedry Inżynierii Procesów Zintegrowanych na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW został uhonorowany Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Wkład PW w misję Rosetta

Opublikowano: 13.11.2014 11:47

W nadchodzących dniach lądownik Philae europejskiej misji Rosetta podejmie pierwsze w historii ludzkości badania geologiczne na powierzchni komety. W podłoże wbije się penetrator MUPUS, którego wyjątkowe parametry mechaniczne osiągnięto dzięki metodzie inżynierii powierzchni opracowanej na Wydziale Inżynierii Materiałowej PW. Zastosowano w nim także układ scalony Rosettabis zaprojektowano w Instytucie Mikroelektroniki i Optoelektroniki PW.

U progu holowizji

Opublikowano: 30.10.2014 15:24

W dniu 21 października na Wydziale Fizyki w ramach światowego Dnia Fotoniki grupa dr. hab. Michała Makowskiego zaprezentowała po raz pierwszy w świecie projekcję obrazów realizowaną metodą holografii w czasie rzeczywistym. Wyświetlany był na żywo obraz transmitowany bezprzewodowo z telefonu komórkowego.