Przejdź do treści

Opublikowano: 22.04.2021 08:36

Zwycięzcy turnieju szachowego PW

Finał turnieju odbył się 17 kwietnia 2021 roku, fot. Facebook

Maciej Kamiński - student Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa został mistrzem Politechniki Warszawskiej w szachach szybkich.

Drugie miejsce w zawodach zajął Hubert Mucha z Wydziału Inżynierii Produkcji, a trzecie - Maciej Rak z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych.

Nagrodą dla zwycięzcy była ważąca 3,5 kg korona odlana z brązu, wykonana przez Koło Naukowe Technologie i Materiały (działa przy Wydziale Inżynierii Produkcji).

Wielki finał Turnieju Szachowego o Koronę Rektora Politechniki Warszawskiej został przeprowadzony 17 kwietnia 2021 roku. Cała rywalizacja (finał i eliminacje) odbyła się online.

Turniej zorganizowała Komisja Sportu i Turystyki Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej. Celem wydarzenia było wyłonienie najlepszego szachisty z grona studentów i doktorantów Politechniki Warszawskiej, a także popularyzacja szachów.

Turniej został objęty patronatem honorowym Politechniki Warszawskiej.