Opublikowano: 27.05.2022 10:10

Zgłoś się do konkursu Falling Walls Lab Warsaw! Finał odbędzie się na Politechnice Warszawskiej

Trwa nabór do prestiżowego konkursu dla studentów, doktorantów, naukowców, przedsiębiorców, specjalistów od edukacji, którzy mają pomysł na pokonanie ograniczeń w nauce, społeczeństwie, gospodarce czy branży technologicznej. Zwycięzca warszawskiego konkursu wygra m.in. podróż do Berlina i udział w kilkudniowej prestiżowej konferencji Falling Walls.

Zdjęcie z konkursu Falling Walls Lab Warsaw

fot. Facebook / Falling Walls Lab Warsaw

Do konkursu może się zgłosić przedstawiciel każdej z dziedzin – od nauk ścisłych i przyrodniczych, inżynieryjno-technicznych, medycznych i o zdrowiu, przez nauki rolnicze, społeczne i humanistyczne, po obszar art and science. Najważniejszy jest pomysł i umiejętność jego przedstawienia: w trzy minuty, po angielsku, przed międzynarodowym jury.

Uczestnik musi też spełniać minimum jeden z wymogów formalnych:

  • doktoryzować się nie więcej niż 5 lat temu (tj. po 1 stycznia 2017 roku),
  • mieć tytuł magistra uzyskany maksymalnie 7 lat temu (tj. po 1 stycznia 2015 roku),
  • mieć tytuł licencjata uzyskany maksymalnie 10 lat temu (tj. po 1 stycznia 2012 roku),
  • mieć status studenta i/lub być na stażu podoktorskim.

Zgłoszenie należy przesyłać przez formularz dostępny na stronie konkursu. Termin upływa 15 sierpnia 2022 roku, ale ci, którzy zrobią to wcześniej – do 30 czerwca 2022 roku, otrzymają książkę „Sztuka promocji nauki. Praktyczny poradnik dla naukowców” i zaproszenie na szkolenie z wystąpień publicznych.

Do finału zakwalifikuje się maksymalnie 20 osób.

Inicjatorem i organizatorem Falling Walls Lab Warsaw jest firma pro science. Politechnika Warszawska będzie gospodarzem finału, który odbędzie się 15 września 2022 roku.

Więcej informacji na stronie konkursu i Facebooku