Opublikowano: 28.09.2021 16:16

Wyróżnienia dla badaczy z Wydziału Fizyki PW

Podczas 47. Zjazdu Fizyków Polskich nagrodę naukową otrzymał prof. Piotr Magierski, a specjalne dyplomy przyznano naukowcom zaangażowanym w organizację 46. edycji zjazdu.

Prof. dr hab. Piotr Magierski został wyróżniony za cykl prac dotyczących dynamiki reakcji jądrowych, fizyki kwantowych gazów atomowych, fizyki gwiazd neutronowych oraz metod opisu kwantowych układów wielu ciał.

Nagrodę Specjalną otrzymał dr Jan Grabski za ofiarną pracę przy przygotowaniu wniosku o dofinansowanie oraz prowadzenie finansów 46. Nadzwyczajnego Zjazdu Fizyków Polskich.

Dyplomy uznania otrzymali prof. Jerzy Grabarczyk, dr inż. Krzysztof Petelczyc, dr hab. inż. Tomasz Pietrzak, dr hab. inż. Michał Makowski, prof. PW, a także dr inż. Przemysław Duda, prof. PW – wszyscy zaangażowani w prace komitetu organizacyjnego zjazdu poświęconego stuleciu Polskiego Towarzystwa Fizycznego.

Więcej o cyklu prac naukowych prof. Piotra Magierskiego można przeczytać na stronie internetowej Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej.