Opublikowano: 01.07.2021 14:13

Wyróżnienia dla PW w konkursie „Technicus 2021”

Jury ogólnopolskiego konkursu na najlepszą książkę techniczną oraz na najlepszy poradnik techniczny doceniło dwie publikacje z Politechniki Warszawskiej.

W kategorii książka techniczna wyróżnienie otrzymała „Fizyka w działaniu” prof. dr. hab. Jerzego Kocińskiego z Wydziału Fizyki, a w kategorii poradnik techniczny – „Projektowanie procesów technologicznych. Od laboratorium do instalacji przemysłowej” pod redakcją prof. dr. hab. inż. Ludwika Synoradzkiego i dr. inż. Jerzego Wisialskiego z Wydziału Chemicznego.

Obie publikacje ukazały się w Oficynie Wydawniczej Politechniki Warszawskiej.

Konkurs „Technicus 2021” organizuje Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna. Celem konkursu jest wspieranie i promowanie wydawców oraz autorów, których publikacje książkowe z zakresu techniki wyróżniają się wysokim poziomem merytorycznym i edytorskim.