Opublikowano: 03.10.2022 14:57

Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK

To już 19. edycja Targów KONIK

Zapraszamy 11 i 12 października 2022 roku do Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej. To jedyna w roku okazja, by w jednym miejscu i czasie zobaczyć i poznać aż tyle projektów naszych studentów.

Na PW działa obecnie ponad 150 kół naukowych i organizacji studenckich, zrzeszających pasjonatów wielu różnych dziedzin. Co roku mają oni możliwość przedstawienia efektów swoich prac podczas wydarzenia organizowanego przez Radę Kół Naukowych Politechniki Warszawskiej.

– Jest to świetna okazja do wypromowania działalności swojej organizacji wśród społeczności akademickiej, przedstawicieli firm, uczniów i mieszkańców Warszawy – zaznacza Łukasz Biedrowski, Przewodniczący Rady Kół Naukowych. – Targi otwarte są dla wszystkich zainteresowanych, a wstęp jest bezpłatny.

Warto działać

W tym roku KONIK odbywa się już po raz 19. i powraca do Gmachu Głównego PW. A to oznacza jedno – przez dwa dni Dużą Aulą zawładną studenckie projekty. Na zwiedzających czekać będzie 60 stanowisk organizacji i kół z niemal wszystkich dziedzin nauki i techniki. Studenci – to już tradycja – zadbają o to, by zobaczyć tam efekty ich pracy, a nawet sprawdzić swoją wiedzę w różnego rodzaju zabawach i konkursach.

– Duża liczba organizacji i szeroki przekrój dziedzin, którymi się zajmują, sprawiają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie – zachęca Julia Dasiewicz, koordynatorka XIX Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK.

– Działalność w kołach naukowych i organizacjach studenckich pozwala nawiązać niesamowite przyjaźnie, dzielić się pasją i pogłębiać swoje zainteresowania, ale jest również szansą na rozwój i zdobywanie praktycznego doświadczenia – dodaje Paweł Świniarski, Przewodniczący Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej.

Nie bez powodu absolwenci PW, zapytani o najlepsze studenckie wspomnienia, przywołują właśnie działalność w organizacjach i kołach.

W tym roku oprócz części wystawienniczej w ramach KONIK-a odbędą się także różnego rodzaju wykłady i spotkania. W Małej Auli Gmachu Głównego odwiedzający będą mieli okazję wziąć udział w serii warsztatów na temat promocji, pracy zespołowej czy działalności w kołach naukowych.

Płomienny Konik

Charakterystycznym elementem targów jest wybierany podczas kolejnych edycji motyw przewodni. Widać go w aktualnym logo KONIK-a, przeprowadzanych konkursach czy dekoracji stoisk. Tym razem studenci wybrali galopującego, płomiennego rumaka.

– Reprezentuje zapał studentów do rozwoju nauki oraz rozpalanie wyobraźni do realizacji kolejnych projektów – wyjaśnia Bartłomiej Kucisz, członek zespołu organizującego wydarzenie.

Po więcej informacji zapraszamy na facebookowy profil Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK i stronę tegorocznego wydarzenia.

Plakat wydarzenia