Student PW wśród laureatów polskiej edycji EUCYS 2020

EUCYS-logo

Zdj. EUCYS,

Sebastian Machera, student 1. roku biotechnologii na Wydziale Chemicznym zdobył pierwszą nagrodę w polskiej edycji prestiżowego konkursu European Union Contest for Young Scientists (EUCYS).

Nagrodzony projekt to „Elektrochemiczny immunosensor do wykrywania ludzkiej sercowej troponiny T oparty o bakteriofagi M13 wyselekcjonowane metodą phage display” realizowany we współpracy z Instytut Chemii Fizycznej PAN.

W swoim projekcie Sebastian przedstawia innowacyjną metodę konstrukcji warstwy receptorowej do elektrochemicznego immunosensora wykrywającego tropinę T wykorzystując zagadnienia z biologii molekularnej oraz chemii fizycznej.

W przyszłości opracowywany sensor będzie mógł być wykorzystany do szybszej i efektywniejszej diagnostyki pacjentów dotkniętych zawałem serca.

Konkurs Prac Młodych Naukowców UE organizowany jest przez Komisję Europejską od 31 lat. W tym roku jury konkursowe przyznało równorzędnie cztery nagrody w wysokości 6.000 zł.

Tegoroczne wyniki konkursu EUCYS >>

Więcej informacji o inicjatywie EUCYS oraz aktualne projekty>>