Studenckie Noble 2020 rozdane

Juliusz Bojarczuk

Juliusz Bojarczuk - laureat Studenckiego Nobla w kategorii Nauki Techniczne

W piątek 24 lipca podczas Gali Finałowej poznaliśmy laureatów Studenckich Nobli 2020. Wśród nich znalazł się Juliusz Bojarczuk z Politechniki Warszawskiej zdobywając nagrodę w kategorii Nauki Techniczne.

Student Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, został wyróżniony za szereg osiągnięć, w tym założenie Koła Naukowego FiberTeam nagrodzonego w konkursie Struna w 2019 roku (Debiut Roku). Do jego sukcesów należą również publikacje w czasopismach i materiałach pokonferencyjnych.

Najlepiej zacząć swoją przygodę z nauką już na pierwszym lub drugim semestrze studiów, bo właśnie wtedy jest możliwość spróbowania. W tym początkowym momencie warto pytać prowadzących, bo może się okazać, że któryś z nich akurat prowadzi projekt, w którym może zatrudnić przyszłego Młodego Naukowca, bądź pomóc w znalezieniu finansowania dla projektu w postaci stypendium – radzi Juliusz zapytany o początki w świecie nauki.

Warto też dołączyć do koła naukowego, aby spróbować pracy w grupie. Taka działalność otwiera wiele możliwości jak napisanie publikacji w czasopiśmie lub wystąpienie podczas konferencji – dodaje student.

Wśród finalistów w tej samej kategorii była również Kornelia Łukojć, studentka Wydziału Elektrycznego.

Nagrody w konkursie Studencki Nobel przyznawane są corocznie studentom wyróżniającym się osiągnięciami naukowymi, artystycznymi i społecznymi przez Niezależne Zrzeszenie Studentów.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z XII edycji rozdania nagród.