Opublikowano: 26.03.2021 19:23

Smart City Innovation Ecosystems Festival

Zachęcamy do śledzenia informacji o wydarzeniu Smart City Innovation Ecosystems Festival

Jak prezentują się efekty polityki spójności w zakresie wspierania rozwoju miejskich ekosystemów innowacji, tworzenia innowacji oraz wspierania procesów cyfryzacji Polski? Dowiemy się tego podczas cyklu wydarzeń przygotowanych przez Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT.

Na wydarzenie The Smart City Innovation Ecosystems Festival - promoting a role of Cohesion policy support to the development of innovation ecosystems in the EU złożą się trzy segmenty:

• warsztaty dla młodzieży szkół klas VII/VIII szkoły podstawowej oraz klas I/II szkół średnich;
  • hackathon dla studentów, doktorantów i środowiska startupów;
  • konferencję dla szerokiego grona interesariuszy.

Warsztaty szkolne dla uczniów przybliżą młodym Polakom zasady działania polityki spójności i pozwolą zaprezentować możliwości infrastruktury badawczej CEZAMAT-u powstałej dzięki współfinansowaniu unijnemu.

Dwudniowy hackathon ma stworzyć przestrzeń na koncepcyjną pracę nad stworzeniem rozwiązań związanych z wyzwaniami istotnymi dla celów polityki spójności.

Tematyka dwudniowej konferencji skoncentruje się na roli miejskich ekosystemów innowacji w kontekście wyzwań, przed jakimi stoi Unia Europejska. Konferencja jest otwarta dla wszystkich.

Wydarzenia są zaplanowane na maj i czerwiec 2021 roku. Więcej szczegółów wkrótce.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską. Festiwal został objęty patronatem honorowym Politechniki Warszawskiej.