Opublikowano: 08.12.2022 13:53

Rozwijamy współpracę z uczelnią z Korei Południowej

Prezydent KINGS dr Ki-Pung Yoo oraz Prorektor PW ds. Nauki prof. Mariusz Malinowski

Przedstawiciele Politechniki Warszawskiej i KEPCO International Nuclear Graduate School podpisali umowę dotyczącą programu wymian studenckich. To kontynuacja współpracy rozpoczętej w 2020 roku.

Delegację z KINGS gościliśmy na PW w listopadzie. Podczas spotkania obie uczelnie zaprezentowały, jak wygląda u nich kształcenie z zakresu energetyki jądrowej i miały okazję o tym podyskutować. Umowę o dalszej współpracy podpisali Prorektor PW ds. Nauki prof. Mariusz Malinowski oraz Prezydent KINGS dr Ki-Pung Yoo. Dzięki niej studenci naszej Uczelni będą mogli wyjechać do Korei Południowej, przez semestr uczyć się w KEPCO International Nuclear Graduate School i uczestniczyć w realizowanych tam projektach badawczych. Umowa zakłada również możliwość wyjazdów na wakacyjne staże.

Koordynatorami programu wymian studenckich są prof. JuYoul Kim z KINGS z Departamentu Inżynierii Elektrowni Jądrowych i prof. Rafał Laskowski z PW z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa.