Opublikowano: 16.12.2021 16:53

Reprezentanci PW wyróżnieni w konkursie o Nagrodę im. W. Świętosławskiego

Nagrodę I stopnia otrzymał prof. Władysław Wieczorek, a nagrodę III stopnia Patrycja Kowalik, doktorantka z Wydziału Chemicznego.

Zdjęcie szkła laboratoryjnego

fot. freepik

Nagroda im. Wojciecha Świętosławskiego jest przyznawana przez Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Chemicznego w uznaniu za wybitne osiągnięcia naukowe w dziedzinie chemii. Jej celem jest wspieranie aktywności naukowej badaczy pochodzących z regionu warszawskiego.

Nagrodzony wyróżnieniem I stopnia prof. Władysław Wieczorek w swojej działalności naukowej skupia się na syntezie i badaniu właściwości szerokiej gamy polimerowych elektrolitów pod kątem ich zastosowania w urządzeniach elektrochemicznych, takich jak baterie litowe i litowo-jonowe, ogniwa paliwowe, układy elektrochromowe. Prof. Wieczorek znalazł się w zestawieniu najczęściej cytowanych naukowców World’s TOP 2% Scientists 2020.

Zainteresowania badawcze mgr Patrycji Kowalik dotyczą opracowania nowych metod otrzymywania koloidalnych nanokryształów nieorganicznych półprzewodników charakteryzujących się właściwościami luminescencyjnymi i plazmonowymi.

Na podstawie: ptchem.waw.pl