Przejdź do treści

Opublikowano: 01.10.2020 14:22

Przewodnik dla pierwszorocznych studentów

Najważniejsze informacje oraz jednostki pomagające odnaleźć się w świecie PW

Przyszedł długo wyczekiwany czas – październik. Wraz z nim kilka tysięcy osób rozpoczęło studia na pierwszym roku. Początki bywają stresujące, więc postanowiliśmy stworzyć mini przewodnik po PW, aby pomóc tym, którzy czują się przytłoczeni nową sytuacją.

Co, gdzie, kiedy?

Chcecie wiedzieć, kiedy w roku akademickim zaczyna się sesja, kiedy są dni wolne od zajęć? Sprawdzicie to w harmonogramie roku akademickiego.

Pamiętajcie, że wszystkich informacji dotyczących studiów powinniście szukać na stronach wydziałowych – tam z pewnością znajdziecie informacje o dyżurach Waszych wykładowców, wszelkie formularze, ogłoszenia.

Plan zajęć 2020/2021 (pdf, 533,47 kB)

Planer 2020/2021 (pdf, 86,89 kB)

Media społecznościowe

Na studiach warto być na bieżąco z tym co się dzieje na uczelni. Dlatego polecamy obserwować oficjalne media społecznościowe Politechniki Warszawskiej. Oto najważniejsze z nich:

Jesteśmy na najważniejszych wydarzeniach odbywających się na Politechnice Warszawskiej, odkrywamy przed Wami tajemnice PW i pokazujemy to, co dzieje się po godzinach. Aktywnym użytkownikom Twittera polecamy również nasz oficjalny profil: twitter.com/PW_edu. A tym, którzy chcą zobaczyć najpiękniejsze oblicza Politechniki, polecamy profil na Instagramie. Z kolei wszystkie materiały wideo zamieszczamy na specjalnym kanale na YouTubie.

Koła naukowe i organizacje studenckie

Większość aktywności studenckich koordynuje Samorząd Studentów PW, w którego działalność można się też zaangażować. Istotne informacje związane z życiem z życiem studenckim znajdziecie również na stronie SSPW oraz w świecie SSPW. Nasza uczelnia może pochwalić się dużą liczbą kół naukowych, które osiągają sukcesy w Polsce i za granicą. Działalność ponad 100 kół koordynuje Rada Kół Naukowych. Najlepszą okazją, żeby zapoznać się z ich szeroką ofertą są Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK, które w tym roku odbędą się online 10 i 11 października.

Osoby utalentowane muzycznie mogą dołączyć do uznanych zespołów artystycznych, wśród których są: Zespół Pieśni i Tańca Politechniki WarszawskiejChór Akademicki Politechniki WarszawskiejZespół Tańca Ludowego „Masovia” Politechniki Warszawskiej Filia w PłockuOrkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej „The Engineers Band” oraz Teatr Politechniki Warszawskiej.

Rozwój osobisty

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii organizuje wydarzenia związane z przedsiębiorczością. Działalność Biura Karier ukierunkowana jest na rozwój osobisty i zawodowy. Z kolei zainteresowanych wyjazdem na studia za granicę odsyłamy do Centrum Współpracy Międzynarodowej. Centrum wspiera zarówno studentów przyjeżdżających, jak i wyjeżdżających, pomaga im przed wyjazdem i w jego trakcie.

Praktyki zawodowe i praca

O swoją karierę zawodową warto zadbać jak najwcześniej, dlatego polecamy również odwiedziny w Biurze Karier. Pracujący tam doradcy kariery pomogą Wam wybrać odpowiednią ścieżkę zawodową, wesprą w poszukiwaniu staży, praktyk, a nawet pracy.

Warto uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych przez Biuro Karier oraz zostać Ambasadorem Biura Karier.

Biblioteki

Każdy student powinien wiedzieć też, gdzie szukać wiedzy. Najlepszym jej źródłem będzie Biblioteka Główna znajdująca się w Gmachu Głównym PW oraz biblioteki wydziałowe. Dla studentów oraz doktorantów Politechniki kartą biblioteczną jest Elektroniczna Legitymacja Studencka. Założenie konta bibliotecznego następuje automatycznie po rozpoczęciu studiów i można je samodzielnie aktywować na stronie Biblioteki PW. Więcej szczegółów poznacie na obowiązkowym kursie Przysposobienia bibliotecznego.

Stypendia

Politechnika Warszawska obejmuje swoich studentów i doktorantów systemem pomocy materialnej, m.in. poprzez: stypendium socjalne, stypendium mieszkaniowe, stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych, stypendium za wyniki w nauce, stypendium za wyniki w sporcie, zapomoga.

Biuro Spraw Studenckich Politechniki Warszawskiej, ul. Noakowskiego 18/20, Gmach Biurowy, kl. A, II piętro, 00-668 Warszawa, tel.: 022 234-64-03

Więcej informacji także na stronie głównej PW w sekcji Studenci/Stypendia.

Studenci z niepełnosprawnościami

Studenci z niepełnosprawnością, mogą również liczyć na różnego rodzaju wsparcie.

Studentami z niepełnosprawnością zajmuje się biuro Sekcji do Spraw Osób Niepełnosprawnych, które znajduje się w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii, pok. 024, ul. Rektorska 4, tel: (22) 234 13 15 lub 234 13 14. Z Sekcją możecie również skontaktować się poprzez profil na FB: www.facebook.com/SONPW/

Podobne tematy: