Opublikowano: 19.05.2023 13:38

PW na konferencji Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Będziemy jednym z wystawców na międzynarodowym wydarzeniu z obszarów STEM, Tech & IT. Na naszym stoisku zaprezentujemy Politechnikę Warszawską, jej ofertę edukacyjną, naukową i technologiczną. Zapraszamy 14 i 15 czerwca do hali EXPO XXI.

Grafika promująca Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Podczas konferencji będzie poznać Politechnikę i porozmawiać z jej przedstawicielami

W tym roku głównymi tematami konferencji Perspektywy Women in Tech Summit będą sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe, deep tech, rozwiązania chmurowe, komputery kwantowe i cyfrowa ekologia, a także WEB 3.0 i NFT. W programie wydarzenia znajdą się m.in. wystąpienia 150 mówców, warsztaty, targi kariery z udziałem firm technologicznych i najlepszych uczelni technicznych w Polsce oraz możliwością networkingu. 14 czerwca wydarzenie trwa od godz. 9.00 do godz. 19.00. 15 czerwca konferencja odbywa się w godz. 9.00-18.00.

Na politechnicznym stanowisku będzie można porozmawiać ze studentami, doktorantami i pracownikami.

Studenci opowiedzą o ofercie kształcenia, życiu studenckim na PW, działalności w Samorządzie Studentów, kołach naukowych, możliwościach, jakie daje członkostwo naszej Uczelni w konsorcjum uniwersytetów europejskich ENHANCE. Pokażą także swoje projekty i podzielą się specjalistyczną wiedzą. Koło Naukowe Humonoid zaprosi do świata robotyki (i zaprezentuje swojego robota humanoidalnego), a tajniki AI wyjaśni Koło Naukowe Sztucznej Inteligencji Golem. 

O tym, co i jak można studiować na Politechnice, będzie okazja dowiedzieć się od przedstawicieli Centrum Współpracy Międzynarodowej i Ośrodka Kształcenia na Odległość. Studia podyplomowe Świat IT (z szeroko pojętej informatyki, inżynierii wymagań, analizy biznesowej, analizy danych w chmurze, sztucznej inteligencji w chmurze, business intelligence oraz narzędzi low code / no code) zaprezentuje zespół z Wydziału Elektrycznego: mgr inż. Krzysztof Marek, Zuzanna Godlewska i dr inż. Włodzimierz Dąbrowski, prof. uczelni.

Na stoisku PW będzie można spotkać także naukowców z innych Wydziałów PW.

Dr inż. Marta Jarczewska z Wydziału Chemicznego porozmawia o badaniach wykonywanych w Katedrze Biotechnologii Medycznej, a także o rekrutacji na studia I i II stopnia, programie studiów magisterskich Materials Science and Electrochemistry w ramach programu MESC+ oraz o Szkole Doktorskiej. Czym zajmują się naukowcy z Wydziału Chemicznego pracujący w Katedrze Biotechnologii Środków Leczniczych i Kosmetyków? Wyjaśni dr inż. Anna Sobiepanek.

Z dr. inż. Mateuszem Modrzejewskim – naukowcem z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych oraz perkusistą będzie można porozmawiać o sztucznej inteligencji (m.in. o jej zastosowaniu w przetwarzaniu danych multimedialnych takich jak dźwięk, muzyka, obrazy, tekst), głębokich sieciach neuronowych czy o modelach generatywnych (w tym o wielkich modelach językowych LLM takich jak ChatGPT). Badacz z PW odpowie także na pytania, jak nauczyć się programowania od podstaw do zdobycia pierwszej pracy w zawodzie.

W rolę przewodniczki po świecie nanomateriałów węglowych wcieli się z kolei mgr inż. Milena Ojrzyńska z Wydziału Fizyki.

Wydział Inżynierii Materiałowej będą reprezentować dr inż. Magdalena Jurczyk-Kowalska i dr inż. Ewa Ura-Bińczyk. Nasze badaczki opowiedzą o różnych zagadnieniach związanych z inżynierią materiałową.

Więcej informacji o tegorocznej konferencji Perspektywy Women in Tech Summit na stronie womenintechsummit.pl.