Obóz Naukowy Politechniki Warszawskiej – zapraszamy do udziału

Trwają zapisy na obóz skierowany do uczniów zainteresowanych naukami ścisłymi i technicznymi oraz planujących studiowanie na Politechnice Warszawskiej lub innej uczelni technicznej. Tegoroczna edycja odbędzie się na zasadach określonych przez Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Główny Inspektorat Sanitarny.

W trakcie obozu każdy uczestnik weźmie udział w jednym z 25-godzinnych warsztatów z zakresu nauk ścisłych i technicznych.

Program warsztatów został opracowany w taki sposób, aby osoby biorące udział w dwóch lub trzech turnusach mogły uczestniczyć w warsztatach o zbliżonej tematyce, np. anatomia i fizjologia oraz chemia ogólna, Internet of Things i drony lub programowanie gier komputerowych i programowanie dla początkujących. Pozwoli to jeszcze lepiej zgłębić dziedzinę, którą się interesują.

Każdy warsztat charakteryzuje się starannie opracowanym programem, łączącym elementy teoretyczne i praktyczne, co zachęci młodzież do aktywnego uczestniczenia w zajęciach. Warsztaty będą prowadzone przez pracowników naukowo-dydaktycznych Politechniki Warszawskiej, absolwentów oraz studentów ostatnich lat studiów, którzy działają w kołach naukowych.

Poza warsztatami naukowymi na uczestników obozu czeka dodatkowa dawka wiedzy i atrakcji, m.in. wykłady popularnonaukowe oraz zajęcia sportowe i integracyjne.

Organizatorem Obozu jest Fundacja Inceptio, a oficjalnym partnerem Politechnika Warszawska, Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej KLATRAT oraz Klub Astronomiczny Almukantarat.

Więcej informacji na temat Obozu znajduje się na stronie internetowej: www.oboznaukowy.edu.pl