Nowa jakość w diagnostyce

fot. pixabay

Naukowcy pod kierunkiem prof. Elżbiety Malinowskiej z CEZAMAT-u i Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej pracują nad urządzeniami diagnostycznymi do szybkiego oznaczania biomarkerów, w tym do wykrywania wirusów.

W dobie walki z koronawirusem coraz częściej podkreślane jest znaczenie testów – ich liczby, szybkości przeprowadzania i niezawodności. Rozwiązanie, nad którym pracuje zespół z PW, ma szansę w przyszłości znacząco pomóc służbom medycznym i pacjentom w takich trudnych sytuacjach jak trwająca pandemia.

Celem naukowców jest opracowanie innowacyjnej medycznej technologii szybkiego oznaczania różnorodnych analitów z wykorzystaniem elektrochemicznych biosensorów immunologicznych. W ramach projektu ma powstać w pełni funkcjonujące urządzenie do szybkiej, czułej i rzetelnej diagnostyki, możliwej do przeprowadzenia w trudnych warunkach, np. w sytuacji zagrożenia życia pacjenta.

Cały artykuł do przeczytania w cyklu Badania - Innowacje - Technologie>>>

W cyklu Badania - Innowacje - Technologie (BIT PW) publikujemy teksty o odkryciach i pomysłach pracowników, studentów i absolwentów Politechniki Warszawskiej.

Artykuły z cyklu BIT PW są dostępne w dwóch wersjach językowych:

Zachęcamy osoby prowadzące innowacyjne badania do kontaktu z Biurem ds. Promocji i Informacji (Sekcją ds. Popularyzacji Nauki) w celu zgłaszania swoich projektów:

Polub profil Badania - Innowacje - Technologie na Facebooku