Nieoczywista pomoc dla szyjących maseczki

Szycie maseczek

Nasza Uczelnia dołożyła swoją cegiełkę do akcji szycia maseczek, fot. pixabay

Nasi pracownicy, studenci i absolwenci z wielkim zaangażowaniem włączyli się w różne inicjatywy wspierające walkę z pandemią. Okazało się, że w tej walce bardzo użyteczny może być także sprzęt, który na pierwszy rzut oka nie ma z nią wiele wspólnego.

O co chodzi? O suszarkę laboratoryjną – urządzenie, które może zapewnić szybką sterylizację… maseczek i materiałów wykorzystywanych do ich szycia.

Prośba o wypożyczenie wspomnianej suszarki dotarła na Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej. O pomoc zwróciła się Fundacja Jeden Muranów, zaangażowana w akcję szycia maseczek.

Oczywiście właściwą dezynfekcję maseczek i materiałów zapewnia pranie w odpowiednio wysokiej temperaturze czy prasowanie. Kiedy jednak mamy do czynienia z większą produkcją, takie rozwiązania zajmują dużo czasu. Sterylizacja przy pomocy suszarki staje się więc świetną alternatywą.

I tak sprzęt z Wydziału Chemicznego, na co dzień wykorzystywany m.in. do suszenia i przechowania próbek w podwyższonej temperaturze, służy wolontariuszom z Muranowa.