Opublikowano: 26.11.2021 15:07

Naukowiec z PW finalistą konkursu Popularyzator Nauki

Leszek Pawlicki na co dzień pracuje na Wydziale Fizyki

Leszek Pawlicki z Wydziału Fizyki ma szansę na nagrodę w kategorii Animator. Zwycięzców poznamy w grudniu 2021 roku.

Popularyzator Nauki to najstarszy i najbardziej prestiżowy w Polsce konkurs, w którym nagradzani są uczeni, ludzie mediów, instytucje oraz społecznicy, których pasją jest dzielenie się wiedzą i odsłanianie tajemnic współczesnej nauki osobom niezwiązanym ze środowiskiem akademickim.

Za organizację odpowiada serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki.

W tym roku na konkurs wpłynęło blisko 80 regulaminowych zgłoszeń. Kapituła wyłoniła z tego grona 23 finalistów w pięciu kategoriach: Naukowiec, Animator, Zespół, Instytucja i Media.

Leszek Pawlicki na co dzień pracuje na Wydziale Fizyki, gdzie m.in. regularnie prezentuje eksperymenty na wykładach. Popularyzacją nauki zajmuje się od 15 lat i traktuje ją jako hobby. Prowadził i organizował pokazy podczas takich wydarzeń jak Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, Festiwal Nauki, Festiwal Nauki Małego Człowieka czy Fizyka pod Żaglami. Naukowiec promuje naukę podczas wykładów i warsztatów dla młodzieży, konferencji i wystąpień w mediach.

– Nie przywiązuję wagi do tego, komu przekazuję wiedzę, po prostu sprawia mi przyjemność uczenie – mówi.

Więcej informacji o konkursie na stronie naukawpolsce.pap.pl