Opublikowano: 14.10.2021 18:36

Nasi studenci kandydatami do tytułu Ambasadora Polski

Symulant gleby księżycowej na różnych etapach terraformacji, fot. Space Innovation

Zespół SAMPLE 2, który latem tego roku zaprezentował w ramach projektu IGLUNA swój moduł do hodowli roślin w warunkach księżycowych, został nominowany w konkursie KGHM Polska Miedź.

Moduł SAMPLE 2 (Semi-Autonomous Modular Plant and other Life-sustaining Experiment 2) został przygotowany na potrzeby przedsięwzięcia Space Innovations i Europejskiej Agencji Kosmicznej, które skupiało się na idei eksploracji kosmosu. Nasi studenci sprawdzili działanie swojej bardzo nietypowej zielonej technologii podczas kampanii na górze Pilatus. Połączenie rozwiązań technicznych z odpowiednio przygotowanym regolitem pozwoliło wykiełkować roślinom – a przy okazji stać się zespołowi swoistą sensacją całej kampanii.

Sukces został zauważony przez media, a także głosujących w konkursie Ambasador Polski. Nasi młodzi naukowcy zostali nominowani w kategorii Nauka.

Zwycięzców poznamy już 15 października.

Więcej o projekcie naszych studentów piszemy tutaj.