Znak Politechniki Warszawskiej

Ruszyły zapisy do II edycji ogólnopolskiego konkursu POTENCJOmetr

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 14 października 2018 r.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 14 października 2018 r.

Trwają poszukiwania najlepszego studenckiego projektu naukowego. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 14 października 2018 r. Projekty oceniane będą w trzech kategoriach: projekty konstruktorskie, projekty z obszaru life science oraz projekty społeczne.

Konkurs skierowany jest do zespołów studenckich działających w ramach kół naukowych na polskich uczelniach wyższych. Jego celem jest aktywizowanie członków kół naukowych i podniesienie ich kompetencji miękkich.W ramach każdej kategorii wyłonionych zostanie 10 zespołów, których 2-3 reprezentantów weźmie udział w dwudniowych szkoleniach z zakresu przeprowadzania profesjonalnych prezentacji projektów oraz budowania, komunikacji i zarządzania efektywnymi zespołami projektowymi. Finaliści zaprezentują swoje projekty podczas gali finałowej konkursu, która odbędzie się 17 listopada 2018 r. na Politechnice Warszawskiej.

Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody o łącznej wartości 18000 zł oraz nagroda główna – 5-dniowa wizyta studyjna w Szwajcarii (grudzień 2018 r.). Podczas wyjazdu uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z działalnością studenckiego ruchu naukowego na najlepszych uczelniach w kraju (ETH w Zurychu i EPFL w Lozannie).

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, w tym harmonogram oraz Regulamin konkursu znajdują się na stronie www.potencjometr.org

Konkurs realizowany jest przez Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej „KLATRAT”, we współpracy z Politechniką Warszawską, Radą Kół Naukowych PW oraz Parlamentem Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.