Konkurs programistyczny Campus App Challenge

Plakat hackathonu Campus App Challenge

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 7 stycznia 2018 r. poprzez formularz dostępny na indoorway.com/hackathon

W wielopiętrowych, zadaszonych obiektach, gdzie zawodzi GPS, doskonale radzi sobie mikrolokalizacja. Można ją wykorzystać, aby podnieść komfort przebywania w budynkach akademickich. Jak to zrobić? Sprawdzą uczestnicy hackathonu Campus App Challenge, który odbędzie się na Politechnice Warszawskiej.

W konkursie mogą wziąć udział studenci z całej Polski, którzy nie ukończyli 26. roku życia i mają pomysł, jakiego typu innowacyjnej aplikacji potrzebują rodzime uniwersytety, akademie i politechniki.

Organizatorami hackathonu są Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej oraz firmy Indoorway i Daftcode, a partnerem strategicznym wydarzenia - Miasto Stołeczne Warszawa.

- Oddajemy w ręce studentów innowacyjny system mikrolokalizacji - mówi Grzegorz Koblański, CEO Indoorway. - Podczas 24-godzinnego hackathonu ich zadaniem będzie przygotowanie prototypu aplikacji mobilnej opartej o tę technologię, która usprawni funkcjonowanie kampusu. Może ona pomóc np. w lokalizowaniu osób i punktów, nawigacji po obiekcie, wysyłaniu wiadomości kontekstowych czy analityce natężenia ruchu w budynkach szkół wyższych. Mikrolokalizacja może być wykorzystana również do tworzenia AR i VR. Wspólnie z młodymi talentami pokażemy, że znajduje praktyczne zastosowanie w każdej przestrzeni, również w murach akademickich.

Na starcie Campus App Challenge uczestnicy otrzymają mentorskie wsparcie doświadczonych deweloperów oraz narzędzia niezbędne do tworzenia inteligentnych przestrzeni od firmy Indoorway. Jednak tylko od samych studentów biorących udział w hackathonie będzie zależało, jakie funkcje ma spełniać ich produkt i jaki problem akademickiego życia rozwiąże.

- Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych kształci polskie elity rewolucji cyfrowej - mówi Dziekan Wydziału MiNI dr hab. Wojciech Domitrz, prof. PW. - Stąd wynika nasza otwartość na nowe rozwiązania pozwalające stworzyć środowisko szyte na miarę potrzeb naszych studentów. Nasi studenci to osoby żyjące w symbiozie z nowymi technologiami. Chociaż na rynku dostępnych jest wiele aplikacji mobilnych ułatwiających codzienne czynności, jak dotąd nie było rozwiązania dedykowanego budynkom akademickim. Czekamy więc na pomysły studentów dotyczące kreatywnego wdrożenia mikrolokalizacji na naszej Uczelni. Mam ogromną nadzieję, że inicjatywy takie jak Campus App Challenge uświadomią nam wszystkim korzyści wynikające z modernizacji przestrzeni, a Politechnika Warszawska stanie się przykładem, który zainspiruje innych do działania.

Zwycięzcy hackathonu dostaną od grupy Daftcode wsparcie w rozwijaniu swojej koncepcji, a gotowa aplikacja zostanie wdrożona na wybranych polskich uczelniach. Dla członków trzech najlepszych zespołów przewidziano również atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Campus App Challenge odbędzie się 13-14 stycznia 2018 r. na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Drużynowe i indywidualne zgłoszenia przyjmowane są do 7 stycznia 2018 r. poprzez formularz dostępny na stronie indoorway.com/hackathon.