Znak Politechniki Warszawskiej

Galileo Hackathon

Agencja Europejskiego GNSS (GSA) poszukuje entuzjastycznie nastawionych programistów, którzy chcą kształtować przyszłość usług lokalizacyjnych (LBS), technologii geoprzestrzennych i Internetu Rzeczy oraz dążą do przekształcania swoich pomysłów w rzeczywistość. Jeśli czujesz, że mowa o Tobie, weź udział w dwudniowym Galileo Hackathonie.

Głównym założeniem Hackathonu, który odbędzie się w dniach 15-17 maja 2017 r. w Gdańsku, jest wymyślenie nowatorskiego programu, który będzie wykorzystywać unikatowe możliwości oferowane przez usługi europejskiego systemu Galileo. Tematyka aplikacji może być bardzo szeroka – od rzeczywistości rozszerzonej, przez GIS i sport, po rozwiązania marketingowe, transportowe czy społecznościowe. Co ciekawe, uczestnicy Hackathonu będą mieli dostęp do najnowszego smartfona Samsunga, który nie tylko jest gotowy na śledzenie Galileo, ale także daje deweloperom aplikacji dostęp do surowych obserwacji GNSS.

Dodatkowo Hackathon Galileo będzie świetną okazją do nawiązywania kontaktów ze społecznością programistyczną i daje szanse na nagrody. Zwycięska drużyna otrzyma tysiąc euro.

Jak wziąć udział?

Jeśli chcesz wziąć udział w wydarzeniu możesz dołączyć do składu maksymalnie czterech osób lub zarejestrować się indywidualnie i utworzyć zespół na miejscu. Uczestnicy będą walczyć o nagrodę pieniężną w wysokości 1000 EUR w każdej z dwóch kategorii:

  • Innowacja Galileo: dla najbardziej innowacyjnych aplikacji używających Galileo jako źródła informacji o lokalizacji
  • Efekt Galileo: dla aplikacji Galileo o największym wpływie społecznym

Zarejestruj się teraz! Zgłoszenia przyjmowane są przez stronę.