Znak Politechniki Warszawskiej

Doktorant z PW stworzył panel do wizualizacji pandemii koronawirusa

– Jednym z największych pozazdrowotnych zagrożeń pandemii jest strach i niewiedza – zaznacza autor rozwiązania - Mateusz Soliński z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej i Koła Naukowego Pomiarów Biofizycznych „BioS”. – Postanowiłem więc choć trochę zmniejszyć ten stan.  

Panel do wizualizacji pandemii koronawirusa na świecie

W panelu można znaleźć szereg map i wykresów, pokazujących dane o liczbie zakażeń, zgonów i wyzdrowień. Zainteresowani mogą sprawdzić informacje o koronawirusie dla konkretnego kraju i kontynentu, dynamikę wzrostu zakażeń, liczbę przypadków przypadających na milion mieszkańców czy porównanie liczby przypadków w poszczególnych krajach od dnia początku epidemii w każdym z nich. Dostępna jest także zbiorcza tabela dla wszystkich państw.

Panel powstał w programie Tableau i jest aktualizowany raz na dobę. Dobrze działa na komputerach lub tabletach,  autor aktualnie pracuje również nad wersją mobilną. Jako źródło informacji wykorzystuje dane agregowane przez Johns Hopkins CSSE – otwarte repozytorium danych zbierające informacje na temat koronawirusa z wielu źródeł, w tym WHO, Worldometer czy Ministerstw Zdrowia poszczególnych krajów.