Częściowe przywracanie działalności uczelni – przesłanie Rektora PW

prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej

Nowe zarządzenia Rektora wprowadzają zmiany w funkcjonowaniu Politechniki Warszawskiej. Opowiada o nich prof. Jan Szmidt, nasz Rektor w specjalnym nagraniu. Zapraszamy do słuchania i oglądania.

- Politechnika była, jest i będzie otwarta i będzie funkcjonowała - mówi Rektor w swoim wystąpieniu.

Zwraca uwagę, że pandemia trwa, ale musimy stopniowo wracać do normalności.

- Oczywiście zdrowie i życie ludzkie jest najważniejsze - podkreśla prof. Jan Szmit. - W związku z tym musimy sobie zdawać sprawę (...) od poziomu Rektora, po każdego z pracowników, studentów i doktorantów, że [decyzje] muszą być wyważone, a jednocześnie podejmowane ze zrozumieniem sytuacji, tego, że są ograniczenia (...).

- Jesteśmy odpowiedzialnym środowiskiem i powinniśmy taki przykład dawać całej Polsce - dodaje Rektor.