Opublikowano: 03.10.2022 10:56

13-tka szczęśliwa dla naszej wioślarskiej ósemki

Osada Politechniki Warszawskiej podczas wyścigu, fot. Paweł Małaczewski

O dwie długości łodzi osada z Politechniki Warszawskiej wyprzedziła drużynę z Uniwersytetu Warszawskiego podczas tradycyjnych regat na Wiśle. Dla naszych wioślarzy było to 13. zwycięstwo z rzędu.

Choć pogoda dopisała, trasa wyścigu została skrócona do ok. 400 metrów z powodu niskiego poziomu wody. Start i meta znajdowały się między mostami Poniatowskiego i Dąbrowskiego. Osady płynęły pod prąd, co wymagało dodatkowego wysiłku.

Politechnika Warszawa uzyskała czas 1:12.78, wyprzedzając rywali o dwie długości łodzi.

– Trochę się obawialiśmy tego, że ta trzynastka może być pechowa, ale wyszło dobre rozpoczęcie roku akademickiego. Trener nam zawsze powtarza, żeby mocno zacząć i w połowie jeszcze dołożyć. I tak właśnie zrobiliśmy. My na szczęście trochę jeszcze tego „węgla” mieliśmy, żeby dołożyć do pieca – mówił po wyścigu Jakub Ciftci z Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej. – Dobrze było spotkać się po wakacjach z kolegami i tak zacząć nowy sezon. Mamy nadzieję, że podczas Akademickich Mistrzostw Polski uda się pokazać z dobrej strony – dodał.

Wioślarska rywalizacja między PW a UW jest porównywana do regat The Boat Race, czyli renomowanego wyścigu pomiędzy Oxford i Cambridge. Warszawskie zawody rozegrano po raz 71.

Zwycięska osada popłynęła w składzie: Jan Starachowski, Albert Zygmund, Piotr Wulczyński, Jakub Gęborek, Michał Gula, Wiktor Pyrgała, Jakub Ciftci, Piotr Olachno, Maciej Wiśniewski.