Aktualności

Student PW z tytułem Wicemistrza Polski na Szybowcowych Mistrzostwach Polski Juniorów

Opublikowano: 31.08.2018 14:02

Fot.: FB KNL

Piotr Kujawa - student na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej oraz członek Koła Naukowego Lotników, działającego przy tym wydziale, zdobył drugie miejsce podczas 46. Szybowcowych Mistrzostw Polski Juniorów w Lesznie.

Wrzesień na Politechnice Warszawskiej

Opublikowano: 29.08.2018 11:35

Wrzesień na PW

Zobacz, co wydarzy się na naszej Uczelni

PW na targach edukacyjnych

Opublikowano: 28.08.2018 13:59

Warszawski Salon Maturzystów 2017, fot. BPI

Niezmiennie we wrześniu Politechnika Warszawska obecna jest na targach edukacyjnych organizowanych przez Perspektywy. Również w tym roku PW zaprezentuje swoją ofertę edukacyjną w kilku miastach w Polsce, w tym w Warszawie, gdzie nasza Uczelnia jest gospodarzem wydarzenia.

Autonomiczne samochody studentów PW

Opublikowano: 27.08.2018 20:11

Selfie - autonomiczny samochód studentów z Koła Naukowego Robotyków

Pojazdy, które są tak skonstruowane i zaprogramowane, że poruszają się bez kontroli kierowcy albo z jego niewielkim udziałem, to przyszłość motoryzacji. Za trendami i chęcią rozwoju podążają studenci z Koła Naukowego Robotyków działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa. Tworzą oni autonomiczne samochody startujące potem w międzynarodowych zawodach. I to z sukcesami.

Zapraszamy do przeczytania nowego artykułu z cyklu Badania - Innowacje - Technologie.

Porozumienie MEiL PW z Wojskowym Instytutem Technicznym Uzbrojenia

Opublikowano: 27.08.2018 13:22

Fot. MEiL PW

Współpraca naukowo-badawcza na rzecz obronności – to główna idea przyświecająca podpisanej 23 sierpnia 2018 r. umowie między Wydziałem Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej a Wojskowym Instytutem Uzbrojenia.

Student PW przewodnikiem złotego medalisty podczas Mistrzostw Europy w Paralekkoatletyce

Opublikowano: 21.08.2018 14:58

20 sierpnia 2018 r. rozpoczęły się Mistrzostwa Europy Osób Niepełnosprawnych w lekkoatletyce w Berlinie. Wśród zawodników znalazł się Aleksander Kossakowski wraz z przewodnikiem Krzysztofem Wasilewskim, studentem ostatniego roku studiów na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych, którzy tworząc silny duet wywalczyli pierwsze miejsce w biegu na 1500 metrów.

Politechnika Warszawska tworzy Kampus Nowych Technologii

Opublikowano: 20.08.2018 14:24

Politechnika Warszawska otrzyma wsparcie unijne na utworzenie Kampusu Nowych Technologii (KNT) oraz na zakup specjalistycznego sprzętu badawczego. Dzięki środkom z UE możliwe będzie prowadzenie innowacyjnych projektów opartych o formułę tzw. żywych laboratoriów. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma ponad 82,5 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020. Umowę w tej sprawie podpisali Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego i prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, rektor Politechniki Warszawskiej.

Znamy wyniki konkursu CyberSecIdent II udostępnione przez NCBR

Opublikowano: 16.08.2018 12:01

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło wyniki II konkursu w ramach programu CyberSecIdent – Cyberbezpieczeństwo i e-Tożsamość. Wśród beneficjentów znajduje się Politechnika Warszawska.

Studenci PW uczestnikami zawodów European Rover Challenge 2018

Opublikowano: 16.08.2018 09:32

Członkowie Studenckiego Koła Astronautycznego oraz Koła Naukowego Robotyków KNR (Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej), zmierzą się z serią wymagających zadań podczas wrześniowych zawodów European Rover Challenge.

Znamy wyniki raportu „Projekt naukowiec”

Opublikowano: 13.08.2018 10:28

Polska sieć EURAXESS, członek europejskiej sieci wspierającej mobilność naukowców jest inicjatorem „Projektu naukowiec”. W ramach przedsięwzięcia, Dział Badań i Analiz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, zrealizował badania społeczne dla Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych Unii Europejskiej.