Rekrutacja uzupełniająca na bezpłatny kurs jęz. angielskiego dla studentów

Opublikowano: 11.09.2018 14:01

Studium Języków Obcych Politechniki Warszawskiej zaprasza do udziału w kursach skierowanych do studentów zainteresowanych podnoszeniem swoich kompetencji w zakresie znajomości języka angielskiego. Rekrutacja trwa do 3 października 2018 r.

KNA MelAvio na międzynarodowych zawodach

Opublikowano: 10.09.2018 13:40

Studenci KNA Melavio podczas wygranych zawodów dronów i robotów jeżdżących - IAV Cup 2018, fot. FB KNA Melavio

UAV Challenge Medical Express to rozgrywające się co dwa lata zawody, w którym biorą udział najlepsze zespoły akademickie z całego świata oraz zespoły profesjonalistów, które zajmują się budową maszyn bezzałogowych. Podczas tegorocznego turnieju, 24 – 28 września 2018 r., Politechnikę Warszawską reprezentować będą studenci z Koła Naukowego Awioniki MelAvio, działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa. Organizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Queensland oraz Australijski Instytut Badań i Rozwoju.

Zostań Popularyzatorem Nauki!

Opublikowano: 06.09.2018 12:10

Popularyzator Nauki jest organizowany od 2005 r.

Trwa 14. edycja konkursu Popularyzator Nauki, nagradzającego osoby, zespoły, media oraz instytucje popularyzujące naukę. Zgłoszenia przyjmowane są do połowy października.

Warszawski Salon Maturzystów 2018

Opublikowano: 04.09.2018 10:18

Zapraszamy na PW!

Zapraszamy na PW!

Student PW z tytułem Wicemistrza Polski na Szybowcowych Mistrzostwach Polski Juniorów

Opublikowano: 31.08.2018 14:02

Fot.: FB KNL

Piotr Kujawa - student na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej oraz członek Koła Naukowego Lotników, działającego przy tym wydziale, zdobył drugie miejsce podczas 46. Szybowcowych Mistrzostw Polski Juniorów w Lesznie.

Wrzesień na Politechnice Warszawskiej

Opublikowano: 29.08.2018 11:35

Wrzesień na PW

Zobacz, co wydarzy się na naszej Uczelni

PW na targach edukacyjnych

Opublikowano: 28.08.2018 13:59

Warszawski Salon Maturzystów 2017, fot. BPI

Niezmiennie we wrześniu Politechnika Warszawska obecna jest na targach edukacyjnych organizowanych przez Perspektywy. Również w tym roku PW zaprezentuje swoją ofertę edukacyjną w kilku miastach w Polsce, w tym w Warszawie, gdzie nasza Uczelnia jest gospodarzem wydarzenia.

Autonomiczne samochody studentów PW

Opublikowano: 27.08.2018 20:11

Selfie - autonomiczny samochód studentów z Koła Naukowego Robotyków

Pojazdy, które są tak skonstruowane i zaprogramowane, że poruszają się bez kontroli kierowcy albo z jego niewielkim udziałem, to przyszłość motoryzacji. Za trendami i chęcią rozwoju podążają studenci z Koła Naukowego Robotyków działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa. Tworzą oni autonomiczne samochody startujące potem w międzynarodowych zawodach. I to z sukcesami.

Zapraszamy do przeczytania nowego artykułu z cyklu Badania - Innowacje - Technologie.

Porozumienie MEiL PW z Wojskowym Instytutem Technicznym Uzbrojenia

Opublikowano: 27.08.2018 13:22

Fot. MEiL PW

Współpraca naukowo-badawcza na rzecz obronności – to główna idea przyświecająca podpisanej 23 sierpnia 2018 r. umowie między Wydziałem Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej a Wojskowym Instytutem Uzbrojenia.

Student PW przewodnikiem złotego medalisty podczas Mistrzostw Europy w Paralekkoatletyce

Opublikowano: 21.08.2018 14:58

20 sierpnia 2018 r. rozpoczęły się Mistrzostwa Europy Osób Niepełnosprawnych w lekkoatletyce w Berlinie. Wśród zawodników znalazł się Aleksander Kossakowski wraz z przewodnikiem Krzysztofem Wasilewskim, studentem ostatniego roku studiów na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych, którzy tworząc silny duet wywalczyli pierwsze miejsce w biegu na 1500 metrów.