Sukces absolwenta Politechniki Warszawskiej w rywalizacji HackYeah

Opublikowano: 28.11.2018 12:41

Zwycięzcy hackatonu HackYeah 2018 w kategorii Health, fot. FB Kamil Dzieniszewski

Projekt strony internetowej i chatbota wykonany przez zespół pod przewodnictwem Kamila Dzieniszewskiego, absolwenta kierunku automatyka i robotyka na Wydziale Inżynierii Produkcji PW, zwyciężył w kategorii Health. Nagrodzony pomysł ma wesprzeć pracę członków Fundacji Rak’n’Roll.

Nagroda „Pro Juvenes” dla Rektora Politechniki Warszawskiej, profesora Jana Szmidta.

Opublikowano: 26.11.2018 14:27

Profesor Jan Szmidt, Rektor PW, podczas VI Gali "Pro Juvenes", fot. rzecznik MNiSW

Podczas VI Gali Nagród Środowiska Studenckiego „Pro Juvenes”, która odbyła się w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, przyznano statuetki w trzynastu kategoriach. Wyróżniono tym samym szczególnie aktywnych studentów, prowadzone przez nich inicjatywy, a także podmioty wspierające działalność młodych ludzi.

Wyróżnienie FLEET LEADER 2018 dla Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej

Opublikowano: 23.11.2018 15:52

Nagroda FLEET LEADER 2018 została przyznana Wydziałowi Transportu PW, fot. fleet.com.pl

Podczas targów FLEET MARKET 2018 wręczono nagrody osobom i instytucjom, które mają na koncie wyjątkowe osiągnięcia związane z branżą motoryzacyjną i flotową.

Ustawa 2.0 - Politechnika Warszawska uruchomiła nową witrynę internetową

Opublikowano: 23.11.2018 12:02

Źródło: Biuro Rektora

Politechnika Warszawska rozpoczęła wdrażanie zmian organizacyjnych wynikających z konieczności dostosowania uczelni do przepisów związanych z wejściem w życie nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

Dofinansowanie do projektów zgłoszonych w konkursach Narodowego Centrum Nauki.

Opublikowano: 20.11.2018 16:54

Narodowe Centrum Nauki

Aż 18 projektów badawczych z Politechniki Warszawskiej zostanie sfinansowanych w ramach rozstrzygnięcia dwóch konkursów organizowanych przez NCN: OPUS 15, PRELUDIUM 15.

Drugie miejsce dla studentów PW na Malta Blockchain Summit

Opublikowano: 20.11.2018 12:11

Token sprzętowy, na którym należy potwierdzić logowanie się, fot. Bartosz Barwikowski

Motywem przewodnim hackathonu, który odbył się na przełomie października i listopada 2018 r., było stworzenie najlepszego rozwiązania opartego na technologi blockchain. Zespół złożony ze studentów Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej (Bartosza Barwikowskiego, Łukasza Skarzyńskiego, Łukasza Berwida, Konrada Darocha) zajął podczas zawodów drugie miejsce.

Święto Politechniki Warszawskiej – relacja i zdjęcia

Opublikowano: 19.11.2018 15:38

XIII Bieg o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej

Główne obchody Święta Uczelni już za nami. Zapraszamy do przeczytania relacji z najważniejszych wydarzeń i zobaczenia zdjęć.

PW i UW najbardziej prodoktoranckimi uczelniami

Opublikowano: 19.11.2018 13:00

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

W tym roku już po raz jedenasty odbył się konkurs na Najbardziej Prodoktorancką Uczelnię w Polsce – PRODOK. Politechnika Warszawska i Uniwersytet Warszawski zajęły w nim ex aequo pierwsze miejsce. Na drugiej pozycji sklasyfikowano Uniwersytet Jagielloński, a na trzeciej - ex aequo - Warszawski Uniwersytet Medyczny i Politechnikę Gdańską.

Budżet Partycypacyjny PW

Opublikowano: 19.11.2018 09:18

Budżet Partycypacyjny PW

Przedłużamy termin składania projektów do 15 stycznia 2019 r.

Po raz trzeci wręczyliśmy Stypendium pod choinkę

Opublikowano: 17.11.2018 17:39

Prorektor ds. Studiów Profesor Krzysztof Lewenstein, Kierownik Biura ds. Promocji i Informacji Urszula Deblessem oraz Prezes Fundacji Politechniki Warszawskiej Jerzy Baranowski wraz z laureatami Stypendium pod choinkę, fot. BPI

Podczas tegorocznej Gali Złotej Kredy wręczone zostało Stypendium pod choinkę. Wyróżnienie otrzymali najzdolniejsi i najaktywniejsi studenci Politechniki Warszawskiej. Stypendium zasiliły kwoty zebrane podczas Kiermaszu Świątecznego Politechniki Warszawskiej.