Pozytywny wynik testu na koronawirusa w Politechnice Warszawskiej

Opublikowano: 04.08.2020 12:08

W związku z dodatnim wynikiem testu na koronawirusa u pracownika Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej przypominamy o przestrzeganiu obwiązujących regulacji wprowadzonych na czas pandemii.

Nowe możliwości dla przyszłych (i obecnych) studentów PW

Opublikowano: 04.08.2020 11:47

9 lipca 2020 r. Komisja Europejska wyłoniła zwycięzców drugiej edycji konkursu „Uniwersytety europejskie”. Wśród laureatów znalazło się konsorcjum ENHANCE – European Universities of Technology Alliance, w skład którego wchodzi Politechnika Warszawska i 6 innych uczelni z Niemiec (Politechnika w Berlinie, Politechnika w Akwizgranie), Szwecji (Uniwersytet Techniczny Chalmersa w Göteborgu), Norwegii (Norweski Uniwersytet Naukowo-Techniczny w Trondheim), Włoch (Politechnika w Mediolanie) i Hiszpanii (Politechnika w Walencji), zajmujących czołowe miejsca w rankingach uczelni technicznych w swych krajach.

Nowe programy stypendialne dla doktorantów PW

Opublikowano: 04.08.2020 11:14

Uruchomiliśmy dodatkowe formy wsparcia dla doktorantów ze Szkół Doktorskich. Program stypendiów jest finansowany ze środków projektu "Inicjatywa doskonałości – Uczelnia Badawcza", realizowanego na Politechnice Warszawskiej.

Rekrutacja na studia

Opublikowano: 03.08.2020 14:34

Informacje o naborach, wyniki I i II tury kwalifikacji (studia stacjonarne I stopnia)

Pierwsze pół roku projektu „Inicjatywa doskonałości - Uczelnia Badawcza”

Opublikowano: 03.08.2020 12:33

Politechnika Warszawska znalazła się w gronie 10 laureatów konkursu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Inicjatywa doskonałości - Uczelnia Badawcza”. Jakie działania już zostały zrealizowane? Nad czym pracują poszczególne zespoły? Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem ostatnich miesięcy.

Politechnika Warszawska z bardzo wysoką oceną w konkursie Unii Europejskiej „Uniwersytety europejskie”

Opublikowano: 03.08.2020 10:44

Komisja Europejska wyłoniła 24 zwycięzców drugiej edycji konkursu „Uniwersytety europejskie”, którzy w nadchodzących 3 latach otrzymają 5 milionów euro z przeznaczeniem na strategiczny rozwój współpracy.

Uroczystości 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na PW

Opublikowano: 31.07.2020 19:03

To już tradycja, że co roku w przededniu rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego spotykamy się na naszym Kampusie Centralnym, pod pomnikiem batalionu "Golski", by uczcić pamięć uczestników Powstania i dziękować bohaterom, którzy wciąż są wśród nas.

Student PW wśród laureatów polskiej edycji EUCYS 2020

Opublikowano: 31.07.2020 15:31

EUCYS-logo

Sebastian Machera, student 1. roku biotechnologii na Wydziale Chemicznym zdobył pierwszą nagrodę w polskiej edycji prestiżowego konkursu European Union Contest for Young Scientists (EUCYS).

Wyniki konkursu IDUB against COVID-19

Opublikowano: 31.07.2020 14:23

18 wniosków z 12 jednostek PW (10 Wydziałów, Kolegium w Płocku i Cezamatu) skierowano do finansowania w konkursie IDUB against COVID-19. Budżet konkursu zwiększono do 5 mln zł.

Z wspomnień powstańca warszawskiego – cz. 1.

Opublikowano: 31.07.2020 11:36

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej po Powstaniu Warszawskim

„Trudne jest pisanie o Powstaniu dla szeregowego żołnierza wobec ogromnej ilości publikacji na ten temat i ograniczonego jego własnego widzenia” – pisał w książce „Zostało w pamięci” Jerzy Malczewski – żołnierz Armii Krajowej, uczestnik Powstania Warszawskiego (batalion „Bełt”), wieloletni pracownik Politechniki Warszawskiej.