Profesor Lech Łobocki w Państwowej Radzie Ochrony Środowiska

Opublikowano: 25.03.2021 16:58

Profesor Lech Łobocki, fot. Wydział IBHiIŚ PW

Badacz związany z Wydziałem Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska PW został powołany na członka PROŚ na mocy Zarządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 19 marca 2021 r.

Nowi profesorowie z PW

Opublikowano: 25.03.2021 08:37

Zdjęcie Gmachu Głównego PW

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał tytuł profesora nauk inżynieryjno-technicznych dziesięciorgu naukowcom z naszej Uczelni.

Trzecie miejsce w międzynarodowym konkursie

Opublikowano: 23.03.2021 17:36

Projekt nagrodzony w konkursie

Projekt zespołu SOWA związanego z Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej został doceniony w konkursie Detroit Waterfront District.

Projekt MOGLiS – naukowe wsparcie dla gospodarki niskoemisyjnej

Opublikowano: 23.03.2021 14:40

Grafika przedstawiająca baterie

Coraz większe rozpowszechnienie pojazdów elektrycznych a także stale rosnące znaczenie odnawialnych źródeł energii stwarza potrzebę opracowania nowych, lekkich, bardziej pojemnych i wydajnych systemów magazynowania energii, wśród których dominują elektrochemiczne magazyny energii (ang. electrochemical energy storage, EES).

Ważna informacja - zajęcia piątkowe w środę

Opublikowano: 23.03.2021 13:51

Zdjęcie studentów

W semestrze letnim 31 marca 2021 r. (środa) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w piątek.

Międzynarodowy projekt na PW

Opublikowano: 23.03.2021 13:17

Logo konkursu sieci M-ERA.NET 2

Konsorcjum kierowane przez Politechnikę Warszawską otrzymało dofinansowanie w konkursie organizowanym przez międzynarodową sieć M-ERA.NET 2 wspierającą badania z obszaru nauk o materiałach oraz inżynierii materiałowej.

27. Inżynierskie Targi Pracy

Opublikowano: 23.03.2021 08:14

Grafika Inżynierskich Targów Pracy

Oferty pracy, praktyk i staży, webinary, wideorozmowy z przedstawicielami firm – to czeka na uczestników Inżynierskich Targów Pracy (30­–31 marca 2021 roku). Wydarzenie organizowane przez grupę studentów ze Stowarzyszenia Best Warsaw w tym roku odbędzie się w nowej odsłonie – online.

Centralne Laboratorium Mechaniki i Budownictwa Filii PW w Płocku otwarte

Opublikowano: 22.03.2021 09:49

Plansza informująca o utworzeniu Centralnego Laboratorium Mechaniki i Budownictwa w Płocku

Inwestycja ma pomóc w zwiększeniu potencjału badawczego i urynkowieniu działalności badawczo-rozwojowej w rejonie północnego Mazowsza.

Nasz naukowiec wśród laureatów Nagrody im. prof. Remigiusza Kaszubskiego

Opublikowano: 19.03.2021 15:30

Zdjęcie z wręczenia Nagrody im. prof. R. Kaszubskiego

Dr Marcin Rojszczak - adiunkt na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych Politechnice Warszawskiej został narodzony za osiągnięcia w zakresie cyberbezpieczeństwa, zarówno na polu naukowym, jak i w sektorze usług finansowych.

Obóz Naukowy Politechniki Warszawskiej 2021 – ruszyła rejestracja!

Opublikowano: 17.03.2021 20:30

Grafika informująca o Obozie Naukowym PW

Dwunasta edycja obozu naukowo-rekreacyjnego dla młodzieży odbędzie się w Pięknej Górze koło Giżycka. Zaplanowano pięć turnusów między 9 lipca a 8 sierpnia 2021 r.