W trosce o bezpieczeństwo żywności i stan klimatu

Opublikowano: 08.11.2018 12:26

Jak sprawić, by produkcja rolna w pełni zaspokajała żywieniowe potrzeby ludzi, ale nie degradowała przy tym środowiska naturalnego? Odpowiedzi na to pytanie szuka międzynarodowy zespół realizujący projekt INSPIRATION. W prace zaangażowani są m.in. naukowcy z Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Projekt dotyczy innowacyjnego podejścia do oceny wpływu zrównoważonej intensyfikacji rolnictwa na stan zasobów glebowych oraz wód powierzchniowych i podziemnych w kontekście bezpieczeństwa żywności, ochrony zasobów naturalnych i zmian klimatycznych.

Zapraszamy do przeczytania nowego artykułu z cyklu Badania - Innowacje - Technologie.

Doktoranci z Wydziału Chemicznego laureatami Diamentowego Grantu

Opublikowano: 08.11.2018 11:29

Mgr inż. Michał Wrzecionek i mgr inż. Grzegorz Matyszczak dołączyli w tym roku do grona młodych naukowców wyróżnionych w programie Diamentowy Grant. Już po raz siódmy Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wsparło w ten sposób projekty zdolnych studentów.

Wielka muzyczna triada na PW

Opublikowano: 07.11.2018 15:41

Fot. BPI

9, 16 i 21 listopada 2018 r. – trzy koncerty, znakomici artyści i piękno politechnicznej architektury. Zapraszamy do spędzenia listopadowych wieczorów z PW.

Awans PW w rankingu QS EECA

Opublikowano: 07.11.2018 15:29

Gamch Główny Politechniki Warszawskiej

Politechnika Warszawska zajęła 15. miejsce w rankingu uczelni z krajów rozwijającej się Europy i centralnej Azji. W stosunku do ubiegłorocznego zestawiania awansowała o cztery pozycje.

Zapraszamy na Galę Złotej Kredy i rozdanie Stypendium pod Choinkę

Opublikowano: 07.11.2018 15:14

Fot. BPI

W ramach tegorocznych obchodów Święta Politechniki Warszawskiej, 17 listopada o godz. 15.00, podczas Gali Złotej Kredy w Małej Auli Gmachu Głównego zostaną przyznane nagrody dla najlepszych wykładowców i prowadzących ćwiczenia, laboratoria lub projekty. Podczas tego samego wydarzenie zostaną również wręczone Stypendia pod Choinkę dla zdolnych studentów. Pieniądze na ten cel zostały zebrane podczas zeszłorocznego Kiermaszu Świątecznego PW.

Wyróżnienie rządu japońskiego dla profesora Ryszarda Jabłońskiego

Opublikowano: 06.11.2018 08:51

Order Wschidzącego Slońca, Zlote Promienie ze Wstęgą, fot. japonia.org.pl

Rząd Japonii ogłosił, że postanawia odznaczyć Orderem Wschodzącego Słońca, Złote Promienie ze Wstęgą, prof. nzw. dr. hab. inż. Ryszarda Jabłońskiego. Profesor jest związany z Wydziałem Mechatroniki Politechniki Warszawskiej.

Spełniaj marzenia z Fundacją One Day i Politechniką Warszawską

Opublikowano: 05.11.2018 15:22

Jeden dzień, jedno miejsce, jeden cel – setki spełnionych marzeń, fot. One Day

Już 11 grudnia 2018 roku magia zawita do Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej. To właśnie tego dnia odbędzie się Gwiazdka Fundacji One Day. Politechnika Warszawska jest Partnerem Strategicznym Projektu.

Spacer z przewodnikiem z okazji Święta Politechniki Warszawskiej

Opublikowano: 05.11.2018 10:51

Fot. BPI

W ramach obchodów Święta Politechniki Warszawskiej zapraszamy na zwiedzanie PW z przewodnikiem. Spacer rozpocznie się 15 listopada 2018 r. o godzinie 15.00 i potrwa około dwóch godzin. Druga tura ruszy o godzinie 17.00.

Studenci PW podnoszą kompetencje wymagane przez pracodawców

Opublikowano: 31.10.2018 14:10

Zdjęcie zrobione na Litwie w Możejkach w Rafinerii PKN ORLEN, fot. nadesłane

Istotnym elementem kształtowania kompetencji potrzebnych polskim pracodawcom jest zapoznanie się z praktykami rozwiniętych gospodarek EU. Politechnika Warszawska ma liczne międzynarodowe umowy partnerskie o wymianie studentów oraz współpracuje z przedstawicielami pracodawców. Dlatego też pod koniec października sześćdziesięciu studentów oraz dwóch opiekunów naukowych z Wydziału Inżynierii Produkcji (prof. nzw. Kazimierz Waćkowski oraz dr Michał Bańka) uczestniczyli w wizytach studyjnych w zagranicznych dużych przedsiębiorstwach m.in Orlen Lietuva w Możejkach, Silputa, Tallink Silja Line, Viking Line, Grida, Allergomedica, Svyturys Alus, Aldaris.

Patronat Narodowy Prezydenta RP Andrzeja Dudy nad uroczystością odsłonięcia pomnika Prezydenta Mościckiego

Opublikowano: 31.10.2018 13:23

Popiersie Prezydenta Ignacego Mościckiego, fot. BR

Odsłonięcie pomnika Prezydenta Ignacego Mościckiego, które odbędzie się 14 grudnia 2018 r., zostało objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.