Aktualności

Europejski finał konkursu P&G CEO Challenge z udziałem studentki Politechniki Warszawskiej

Opublikowano: 28.03.2019 15:24

Europejski finał P&G CEO Challenge odbędzie się 9 kwietnia w Stambule.

Do rywalizacji młodych adeptów biznesu zakwalifikowała się drużyna, w składzie której znalazła się Sara Janicka, studentka Wydziału Zarządzania PW.

Warszawskie Dni Informatyki 2019 – podsumowanie

Opublikowano: 28.03.2019 09:38

10. edycja Warszawskich Dni Informatyki odbyła się na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych PW, fot. BPI

Tłumy odwiedzających, niemal 200 prezentacji i kilkanaście warsztatów prowadzonych przez specjalistów z branży IT, a do tego wyjątkowa giełda pracy. Tak wyglądała 10. edycja największego w Europie Środkowo-Wschodniej spotkania dla studentów, profesjonalistów i ekspertów IT.

Budżet Partycypacyjny

Opublikowano: 27.03.2019 14:52

Głosowanie w pierwszej edycji Budżetu Partycypacyjnego PW potrwa do 30 marca 2019 r.

Czy wybrałeś już swój ulubiony projekt?

Dwa zespoły z PW w finale University Rover Challenge 2019

Opublikowano: 26.03.2019 15:51

Łazik Sirius Studenckiego Koła Astronautycznego i łazik HAL-062 Koła Naukowego Robotyków

Studenckie Koło Astronautyczne i Koło Naukowe Robotyków będą reprezentować Politechnikę Warszawską w międzynarodowych zawodach dla studentów tworzących łaziki marsjańskie. Jesteśmy jedyną uczelnią, która w finale University Rover Challenge 2019 będzie miała więcej niż jedną drużynę.

Promocje doktorskie i habilitacyjne

Opublikowano: 26.03.2019 15:45

Uroczystość rozpoczęło przemówienie Rektora PW, prof. dr. hab. inż. Jana Szmidta, fot. Biuletyn PW

W Małej Auli Gmachu Głównego 26 marca odbyła się uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych połączona z wręczeniem odznak „Zasłużony dla Politechniki Warszawskiej”.

Drogowskazy Kariery

Opublikowano: 25.03.2019 15:27

Logo wydarzenia

To już XII edycja Drogowskazów Kariery. W tym roku Politechnika Warszawska i Niezależne Stowarzyszenie Studentów PW zapraszają na aż 17 spotkań z doświadczonymi specjalistami i potencjalnymi pracodawcami. Zapraszamy do udziału w wydarzeniu od 1 do 16 kwietnia 2019 r.

Studenci PW jadą na międzynarodowe zawody SAE Aero Design

Opublikowano: 22.03.2019 20:08

Studenci z SAE Aero Design w swojej modelarni

Dwunastoosobowy zespół z Politechniki Warszawskiej już za kilka dni leci do Kalifornii na zawody SAE Aero Design. Studenci z całego świata prezentują tam swoje samoloty bezzałogowe. Rywalizują w trzech klasach: Micro, Regular i Advanced. Każda ma swoje ściśle określone zasady. Jak wyglądają przygotowania do tak prestiżowych zmagań?

Náboj – nietypowe zawody matematyczne

Opublikowano: 22.03.2019 16:44

Międzynarodowe zawody matematyczne Náboj 2019 odbyły się 22 marca, fot. BPI

Za nami kolejna edycja międzynarodowego konkursu Náboj, w którym szkolne drużyny pasjonatów matematyki starały się rozwiązać jak najwięcej kreatywnych zadań liczbowych. Aby sprostać temu wyzwaniu, młodzi uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale również umiejętnością współpracy i szybkością. Politechnika Warszawska po raz kolejny patronowała temu wydarzeniu.

What’s Next Meeting na PW

Opublikowano: 22.03.2019 15:09

Konferencja What's Next Meeting 2019 odbędzie się 30-31 marca 2019 r. w Gmachu Głównym PW.

W ostatni weekend marca zapraszamy do Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej, gdzie odbędzie się największa, w tym roku, biznesowa konferencja, zorganizowana przez młodzież dla młodzieży. Pierwsza edycja What’s Next Meeting odpowie na aktualny problem społeczny, jakim jest zagubienie młodzieży wśród potencjalnych dróg kariery oraz niepewność przy wyborze własnej ścieżki rozwoju.

Nowy program wsparcia dla pracowników PW planujących udział w konkursach ERC (European Research Council)

Opublikowano: 21.03.2019 15:50

Logo ERC

Decyzją Rektora PW z 25 marca 2019 r. został ogłoszony konkurs na granty wewnętrzne dla pracowników naukowych Politechniki Warszawskiej, planujących złożenie wniosku o grant Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC).